Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Apbedīšanas pakalpojumu mūža līgums – sirdsmieram par cienīgu dzīves noslēgumu

Apbedīšanas pakalpojumu līgums, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Apbedīšanas pakalpojumu līgums, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Lai gan mums visiem ir zināms, ka šai pasaulē nebūsim mūžīgi, un kaut kad diemžēl pienāks brīdis, kad būs jāatvadās arī no saviem vecākiem, vecvecākiem un citiem tuviniekiem, tomēr doma par bēru organizācijas praktiskajiem jautājumiem, cilvēkam vēl dzīvam esot, ļoti daudziem šķiet vismaz biedējoša, ja pat ne zaimojoša. Šeit gan derētu atcerēties mūsu senču vienlaikus filozofisko un praktisko pieeju jautājumam par aiziešanu citā saulē. Tā tika uztverta kā dabisks šīs pasaules gaitu noslēgums un došanās citā, nezināmā ceļā. Ar pavadīšanu citā saulē saistījās arī tīri praktiski rituāli – parasti bija zināmi dzimtas kapi, kur cilvēks pēc nāves atdusēsies, noteiktas izvadīšanas tradīcijas, un arī zārks bieži vien jau bija sagatavots un gaidīja savu kārtu bēniņos vai šķūnī. Laiki mainās, bet ne cilvēku vēlme pēc cieņpilnām atvadām. Mūsdienās radu saimes un tradīciju pārzinātāju vietā tuviniekiem palīgā nāk apbedīšanas pakalpojumu sniedzēji – cilvēki ar lielu pieredzi ne tikai visdažādākos ar bēru organizēšanu saistītajos jautājumos, bet arī taktiski un iejūtīgi psiholoģiskā atbalsta sniedzēji.

Kas ir apbedīšanas pakalpojumu mūža līgums?

Domājot par pavadīšanu pēdējā gaitā, cilvēkiem mēdz būt konkrētas vēlmes – par kapa vietu, kremēšanu vai nē, reliģiskajām vai laicīgajām tradīcijām, bēru pasākumu, aicināmajiem viesiem, puķu, sveču un citu bēru aksesuāru daudzumu un izskatu, un vēl daudzām citām niansēm. Ne vienmēr šos jautājumus ir ērti pārspriest ar radiniekiem, un ne vienmēr ir pārliecība, ka visas vēlmes arī tiks ievērotas. Arī paredzamais bēru budžets (jeb – tā neprognozējamība) mēdz sagādāt galvas sāpes.

Risinājums šai neērtajai problēmai varētu būt – apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas mūža līguma noslēgšana. Tas ir līgums starp klientu un apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju, kurš garantē apbedīšanas pakalpojumu kompleksa sniegšanu klienta vai līgumā norādītās trešās personas nāves gadījumā. Līgumā var noteikt visas ar apbedīšanas procesu saistītās nianses, cik vien sīki klients vēlas.

Šādu līgumu noslēgt piedāvā Ritual Serviss – Daugavpilī bāzēts pilna servisa apbedīšanas pakalpojumu uzņēmums, kurš savus pakalpojumus piedāvā visā Latvijā un nepieciešamības gadījumā arī ārvalstīs.

Kam un kāpēc ir piemērots apbedīšanas pakalpojumu mūža līgums?

Parasti apbedīšanas mūža līguma noslēgšanu apsver:

  • Vientuļi cilvēki. Šajā gadījumā mūža līguma noslēgšana ir gandrīz vienīgais veids, kā nodrošināt cienīgas bēres. Par pilnvarotajām personām, kas uzraudzīs līguma izpildi, var iecelt attālus radiniekus, paziņas, kaimiņus.
  • Pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēki, kuri nevēlas apgrūtināt savus radiniekus ar bēru organizēšanas jautājumiem. Ir arī gadījumi, kad vecākā paaudze šaubās, vai bēres tiks organizētas ar pienācīgu cieņu un atbilstoši visām aizgājēja vēlmēm. Apbedīšanas līgums vēl dzīves laikā vairos šo cilvēku sirdsmieru, ka atvadas noritēs tieši tā, kā viņi iecerējuši.
  • Cilvēki, kuri uzzina par savu neārstējamo slimību, un vēlas visu iepriekš sakārtot un netraucēt tuviniekus. Dažkārt šādu līgumu izvēlas noslēgt neārstējami slimā pacienta radinieki. Praktisko jautājumu savlaicīga plānošana palīdz arī sakārtot domas un pamazām soli pa solim tikt pāri neizbēgamajam zaudējumam un ar to saistītajai stresa situācijai.
  • Cilvēki ar ierobežotu apbedīšanas budžetu. Cilvēki bažījās, ka bēru pakalpojumu cenas inflācijas vai citu apstākļu dēļ varētu celties, un uzkrātā “bēru nauda” zaudēs savu vērtību. Slēdzot apbedīšanas mūža līgumu, maksa par pakalpojumu ir fiksēta un vienreizēja, nekādi turpmāki līdzmaksājumi nebūs nepieciešami.

Skumjajā zaudējuma brīdī par jūsu stipro balstu var kļūt tieši Ritual Serviss - pilna servisa apbedīšanas pakalpojumu sniedzējs, kas noorganizēs jebkura līmeņa bēres, izpildot visas mirušā un viņa tuvinieku vēlmes.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...