Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ar vara, misiņa, alumīnija un melno metāllūžņu nodošanu tagad var pelnīt vēl vairāk!

Metāllūžņi, Photo by Pamela Marie from Pexels

Metāllūžņi, Photo by Pamela Marie from Pexels

Metāllūžņu nodošana vienmēr ir bijis populārs veids, kā ātri gūt papildus ienākumus, turklāt ir uzņēmumi, kas ar metāllūžņu ievākšanu un nodošanu nodarbojas ikdienā. Pēdējā laikā ar metāllūžņu nodošanu var pelnīt vēl vairāk kā iepriekšējos gados – pēdējo reizi tik augstas cenas par ir bijušas 15 gadus atpakaļ!

No kā atkarīga metāllūžņu vērtība?

Visas metāllūžņu cenas atkarīgas no metālu cenu izmaiņām pasaules biržā. Metāllūžņū cena biržā ir atkarīga no pieprasījuma/piedāvājuma dinamikas. Jau no laika gala starptautiskajās biržās metāllūžņu vērtība ir pievienota dolāra un naftas vērtībai, un ja dolāram un naftai pieaug cena, tad arī metāllūžņi kļūst vērtīgāki.

Pēdējo reizi tik liela metāllūžņu vērtība par kilogramu bijusi 15 gadus atpakaļ. Ja agrāk par kilogramu vērtīgāko metāllūžņu – vara lūžņu cena nebija augstākas par vidēji 4 EUR/kg, bet melno metāllūžņu (gabarīta un skārda) cena bija 70 – 180 EUR/kg, tad starptautisko biržu ietekmes rezultātā jau šodien šo pašu metāllūžņu cena par kilogramu sasniedz par vara lūžņiem- 7 EUR, bet melnie metāllūžņi (gabarīta un skārda) – 280 – 250 EUR!

Galējo metāllūžņu vērtību nosaka to kvalitāte un pieņemšanas brīdī nosvērtais daudzums. Kvalitāti novērtē speciālists – metāllūžņu pieņēmējs, bet daudzums tiek nosvērts ar sertificētiem svariem. Jāatceras arī, ka cenu ietekmē metāllūžņu piesārņojumi jeb nododamās ierīces neatdalāmo nemetāla piejaukuma daudzums. Samaksa par metāllūžņu nodošanu tiek veikta ar bankas pārskaitījumu tajā pašā dienā pēc akta sastādījuma.

Ko nodot metāllūžņos?

Lai arī sākotnēji var šķist, ka metāllūžņi nav tik viegli atrodami un nododami, tā patiesībā nav! Metāllūžņu nodošanas punktā var nodot visus metāllūžņus, kas savākti pēc esošā vai jauniegādātā īpašuma sakopšanas. Nododot sadzīves tehnikas metāllūžņus, kas skaitās melnie metāllūžņi, vari saņemt 90 EUR/kg, bet par gabarītu – 280EUR/kg.

Arī nolietotu un nederīgu auto vai citu transportlīdzekli vari nodot metāllūžņos, bieži vien par krietni lielāku cenu, kā tās patieso vērtība – 140EUR/kg. Nododamais transportlīdzeklis tiek pieņemts utilizācijai un noņemts no uzskaites.

Kur nodot metāllūžņus?

Uzņēmums SIA “Euro Lom” metāllūžņu tirgus segmentā aktīvi darbojas kopš 2010. gada. Laika gaidā ir pierādīta uzņēmuma stabilitāte un uzticamība, piedāvājot pilnu pakalpojumu klāstu: metāllūžņu iepirkšana, savākšana, iekraušana un izkraušana, kā arī metāllūžņu šķirošana. Nepieciešamības gadījumā iespējama arī metāllūžņu transportēšana. “Euro Lom” piedāvā arī konteinerus metāllūžņu uzkrāšanai.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...