Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Arī mājdzīvniekiem rudenī nepieciešami vitamīni

Mājdzīvnieki - kaķis un suns, Image by joy617 from Pixabay

Mājdzīvnieki - kaķis un suns, Image by joy617 from Pixabay

Vitamīni dzīvniekiem stiprina imunitāti un tas ir īpaši svarīgi rudenī, kad dzīvnieka organismam jāpielāgojas mainīgajiem laikapstākļiem. Vitamīnu klāsts ir plašs, un ir dažādiem gadījumiem nepieciešami dažādi vitamīni.

Vitamīnu nepieciešamība atkarīga no dzīvnieku barošanas

Ēdināšanas paradumi nosaka lielu lomu vitamīnu nepieciešamībai:

  • Ja dzīvnieku pārsvarā baro ar mājās gatavotu ēdienu, piemēram, ja suni baro ar putrām, tad papildus jādod pilnu vitamīnu kompleksu.
  • Kvalitatīvā rūpnieciski ražotajā sausajā un mitrajā barībā parasti visi nepieciešami vitamīni sunim un kaķim parasti ir nodrošināti pietiekamā daudzumā, tādēļ papildus var dot kādu konkrētu atsevišķu vitamīnu, ko iesaka veterinārārsts katram dzīvniekam individuāli.

To, ka dzīvniekam nav pietiekami daudz nodrošināti vitamīni tā ēdienkartē, var manīt pēc dažādām pazīmēm, piemēram, ja pastiprināti aizsērējas ausis, spalva kļūst nespodra vai pastiprināti izkrīt, arī ja parādās blaugznas vai dzīvnieks kļūst neaktīvs. Arī pigmentācijas maiņa uz deguna var liecināt par vitamīnu trūkumu dzīvnieka organismā.

Vitamīni augošiem dzīvniekiem

Papildus vitamīni mājdzīvniekam jānodrošina ne tikai tad, ja dzīvnieks ir gaidībās. Augoša dzīvnieka organismam arī nepieciešami papildus vitamīni.

3 – 7 mēnešu vecumā, kad kucēniem mainās piena zobi, papildus nepieciešams kalcijs.

Atsevišķām suņu šķirnēm, piemēram, vācu aitas suņiem, papildus jādod arī kaļķis.

Kaķēniem papildus jādod magnijs, stingri ievērojot noteiktās devas un nepārsniedzot tās.

Vitamīni gados veciem dzīvniekiem

Arī uz vecumu gan suni, gan kaķi un citus mājdzīvniekus jānodrošina ar pietiekama daudzuma vitamīniem un barības vielām, lielo šķirņu suņiem no 6 gadu vecuma, bet mazo šķirņu suņiem – no 8 gadu vecuma.

Nevajadzētu dod veciem dzīvniekiem ēst kaulus, lai tie nodrošinātu sevi ar kalciju. Veciem suņiem kaulu sagremošana var būt grūta un kaitēt aizkuņģa dziedzerim, tā vietā jānodrošina veterinārajā aptiekā iegādājami vitamīni.

Ja nepieciešams uzlabot dzīvnieka izskatu, tad dzīvniekam var dod barības piedevas ar Omega-3 taukskābēm.

Ja vecs suns vai kaķis ir aktīvs, labi izskatās, neslimo un ēd vitamīniem bagātu pārtiku, tad papildus vitamīnus var nedot. Bet to, vai un kas konkrētajam mājdzīvniekam nepieciešams, nosaka viņa veterinārārsts.

Rudenī jāstiprina imunitāte

Rudenī papildus vitamīnus parasti dod, lai nostiprinātu dzīvnieka imunitāti. Tāpat kā cilvēkiem, arī dzīvnieki mēdz saaukstēties, saķert vīrusus. Vitamīni tabletēs, pulverveida vai pilienu formā ir gan kaķiem, gan suņiem, un, ievērojot atbilstošu vitamīna lietošanu un devu ikdienā, var ievērojami uzlabot dzīvnieka organisma aizsargspēju pret vīrusiem un citām slimībām.

Arī grauzējiem ir vērts dot papildu C vitamīnu, piemēram, jūrascūciņām. Parasti jau pilnvērtīgā barībā C vitamīns ir nodrošināts pietiekamā daudzumā.

Noteikti jāatceras, ka rudens ir vīrusu sezonas sākums, tādēļ nedrīkst vien dzīvniekam dot vitamīnus, bet arī jāatceras par mājdzīvnieka attārpošanu un vakcinēšanu!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...