Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Atkal spuldze jāmaina! Ko iesaka elektriķis?

elektrība, unsplash.com

elektrība, unsplash.com

Izdegusi spuldze vai izsisti korķi – tādi esot biežākie gadījumi, kādēļ tiek saukts elektriķis. Īpaši tagad, kad tumšie vakari kļūst garāki un elektriskā gaisma mājoklī – arvien vajadzīgāka. Vismaz apvaicājoties avārijas elektriķim, kas ir biežākie izsaukuma iemesli, atklājās, ka smieklīgi biežas ir situācijas, kurās, kā izrādās, vienkārši izdegusi spuldze un nekādu citu elektropadeves traucējumu mājoklī nemaz nav, taču gaismu vajag tagad un tūlīt.

Ko elektriķis iesaka darīt, lai gaisma mājoklī tā vienkārši nepazustu izdegušas spuldzes dēļ? Ļoti vienkārši – mainīt visas vecās spuldzes dzīvoklī uz LED spuldzēm! LED jeb gaismas diožu spuldzes ļauj taupīt elektroenerģiju un attiecīgi arī elektrības rēķinu. Tās arī kalpo daudz, daudz ilgāk nekā vecās kvēlspuldzes, kas arī samazina tēriņus un aiztaupa nepatīkamus brīžus, kad vakaros vissvarīgākajā brīdī lampā izdeg spuldze.

Kas jāņem vērā, iegādājoties LED spuldzes?

  • Iegādājies pazīstamu ražotāju produktus, kuru kvalitāte būs labāka. Par spuldzi samaksāsi dārgāk, taču tā kalpos ilgāk nekā lētākās alternatīvas. Par apgaismojuma jautājumu varēsi nedomāt gadiem ilgi!
  • Pievērs uzmanību marķējumam! Uz spuldzes iepakojuma jābūt norādītai spuldzes energoefektivitātes klasei skalā no A++ (visaugstākā enegoefektivāte) līdz G (pati zemākā klase). Konkrētās spuldzes klase būs norādīta ar bultiņu
  • Savukārt produkta marķējums CE nozīmē, ka produkts atbilst Eiropas Savienības kvalitātes un drošības prasībām – taču pievērs uzmanību, lai tā būtu tieši Conformité Européenne kvalitātes zīme!
  • LED spuldzēm gaismas spožumu mēra lūmenos, nevis vatos, kā vecajām kvēlspuldzēm. Taču princips tas pats – jo vairāk lūmenu, jo spuldze spīdēs spožāk
  • Lai gaisma būtu silta un spoža, nevis zilgana, uz iepakojuma norādīts LED spuldzes gaismas temperatūra Kelvina grādos jeb K – jo mazāk K, jo gaisma būs siltāka. Zem 3000 K gaisma būs siltāka. Virs 4000 K gaisma būs vēsa un zilgana
  • Katrai telpai izvēlies piemērotas krāsas apgaismojumu! Nomierinošo silto gaismas temperatūru vislabāk izmantot guļamtelpām, bet virtuvē – pamodinošo vēso gaismu
  • Ja vēl neesi pārliecināts, ka LED spuldzes ir piemērotākas mājoklim par jebkuru citu risinājumu, tad ņem vērā, ka tās ir ne tikai ekoloģiskākas un ekonomiskākas par citām spuldzēm, bet arī triecienizturīgas. Turklāt tās spoži iedegas uzreiz pēc gaismas slēdža ieslēgšanas, nevis iesilst kā, piemēram, fluorescentās spuldzes.

Gadījumos, kad jāmaina ne tikai viena spuldze, bet vēlies pārveidot visu apgaismošanas sistēmu savā mājoklī, noteikti vērsies pie elektroinstalācijas speciālista!

elektrība, unsplash.com

elektrība, unsplash.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas