Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ātrās apkalpošanas medicīnas iestādēs varēs saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi

Ambulatorā palīdzība, Photo by Thirdman from Pexels

Ambulatorā palīdzība, Photo by Thirdman from Pexels

Latvijā trūkst iespēju saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi, tādēļ tiek veidots ātrās apkalpošanas medicīnas klīniku tīkls. Ikviens, kam nepieciešama ambulatorā aprūpe varēs griezties ātrās ambulances medicīnas iestādē, informē "1 min. klīnika" valdes locekle un biznesa idejas autore Ramona Mežale.

Kas īsti ir “1 min. klīnika”?

"1 min. klīnika" ir pirmā ātrās apkalpošanas medicīnas iestāde Latvijā, kur pacienti var saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi, jau tajā pašā dienā. Klīnikas darba laiks ir paredzēts, lai ikviens spētu saņemt sev nepieciešamo palīdzību. “1 min. klīnika” strādā septiņas dienas nedēļā, arī svētku dienās, no pulksten 7.00 līdz 23.00. Tieši klīnikas ilgais darba laiks ir viens no galvenajiem ieguvumiem, ko pacienti novērtējuši visaugstāk.

Līdzīgas ātrās apkalpošanas klīnikas ir daļa no veselības aprūpes sistēmas daudzviet pasaulē. Arī "1 min. klīnika" nemēģina aizstāt ģimenes ārstu vai citus speciālistus, bet gan atvieglo un optimizē medicīnas segmenta darbu. Pacientu plūsma lielākā ir tieši ārpus ierastā mediķu darba laika, tās ir agrās rīta stundas un vakarpuse pēc darba, tiesa, pacienti arvien biežāk klīnikā ierodas arī pavisam vēlu vakarā, proti, 21.00 - 23.00, kā arī brīvdienās.

Kādus pakalpojumus var saņemt šādā klīnikā?

Klīnikā var saņemt diagnostiku un medicīnas pakalpojumus akūtu, dzīvību neapdraudošu saslimšanu gadījumos, kā arī veikt vakcināciju, nodot laboratorijas analīzes un veikt cita veida manipulācijas.

Mediķu konsultācijas ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem, tāpat pieprasītas ir dienas stacionārā veicamās manipulācijas - piemēram, infūziju kurss, kad cilvēki vēlas apvienot darbu ar nozīmēto ārstniecību viņiem ērtā laikā. Vasarā daudz biežāk nācies apstrādāt un pārsiet brūces, noņemt ērces. Savukārt, šobrīd vairāk tiek risinātas akūtas saaukstēšanās epizodes.

Kur un kad jau var saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi?

Pirmā "1 min. klīnika" tika atvērta šī gada pavasarī Ādažos, pie Tallinas šosejas, arī degvielas uzpildes stacijas teritorijā. R. Mežale apstiprina, ka pirmā pusgada laikā klīnikas vīzija ir sevi attaisnojusi: "Ir redzams, ka cilvēkiem Latvijā trūkst ātri pieejamu ambulatoro medicīnas pakalpojumu - bieži nākas gaidīt garās rindās, trūkst iespēju saņemt pakalpojumus ārpus ierastā mediķu darba laika. Daudzi klīnikas apmeklētāji atzīst, ka vairs nepaļaujas, ka veselības problēmas atrisināsies pašas no sevis. Viņi izvēlas vērsties pie speciālistiem klīnikā, nevis nodarbojas ar pašārstēšanos."

Jaunākā "1 min. klīnika" durvis ver pie Piņķiem, Jūrmalas šosejas (A10) malā, blakus degvielas uzpildes stacijai "KOOL". "Tā ir ērti sasniedzama ar automašīnu, un blakus pieejama bezmaksas stāvvieta. Īpaši ērti klīnikā būs ierasties braucot no vai uz darbu, jo tā atrodas ceļa posmā Rīga - Jūrmala," atrašanās vietas priekšrocības uzsver klīnikas valdes locekle un biznesa idejas autore Ramona Mežale. Turklāt klīnikas apmeklētāji varēs izvairīties no kontakta ar citiem pacientiem, jo uzgaidāmā telpa būs viņu automašīna. Atlikušo laiku līdz vizītes sākumam varēs redzēt uz ekrāna. Pieteikties vizītei var klīnikas mājas lapā www.1min.lv.

Ramona Mežale informē par nākotnes paplašināšanās plāniem: "Šobrīd aktīvi strādājam pie tīkla paplašināšanas. Tuvāko mēnešu laikā atvērsim vēl vairākus punktus gan Pierīgā, gan Rīgas mikrorajonos, kur ambulatoro medicīnas pakalpojumu pieejamība šobrīd ir apgrūtināta.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...