Pexels.com/
No termodinamikas viedokļa jebkura aukstumiekārta – vitrīna, saldētava vai aukstumskapis - ir siltumsūknis. Tās uzdevums ir atdzesēt tajā ievietoto produktu apjomu, novadot siltuma plūsmu apkārtējā vidē. Ir skaidrs, ka šim procesam nepieciešams starpnieks - dzesēšanas iekārta.
Aukstumiekārtas, kuras tiek izmantotas tirdzniecībā iedalās trīs grupās:
- aukstumiekārtas ar iebūvētu dzesēšanas iekārtu;
- aukstumiekārtas ar pārvietojamām(dalītajām dzesēšanas
iekārtām;
- iekārtas ar centrālās saldēšanas sistēmām.
Tieši tā darbojas aukstumiekārtas ar pārvietojamām jeb dalītajām (split) dzesēšanas iekārtām. Pašā iekārtā iekšā atrodas tikai iztvaicētājs, bet kompresors un kondensators tiek uzstādīti ēkas ārpusē. Dažām iekārtām kompresors atrodas telpās, un tikai kondensators tiek montēts ārpusē. Šādā gadījumā par temperatūru telpās var neuztraukties – karstais gaiss tiek izvadīts ārā – apkārtējā vidē. Aukstumiekārtas ar pārvietojamām dzesēšanas iekārtām būs piemērotas nelielām tirdzniecības iestādēm. Vienīgi – būs nepieciešama aukstumnesēja maģistrāļu montāža.
Centrālās saldēšanas sistēmas iekārtas strukturāli sastāv no spēcīgas dzesēšanas mašīnas (sauktu par saldēšanas centrāli) , kas virza plūsmu cauri visai iekārtai. Centrāle parasti atrodas dzinēja telpā un ietver sevī arī kompresoru, automatizācijas vairogu un uztvērēju. Atsevišķi, ēkas ārpusē tiek uzstādīts kondensators. Lietderības koeficients šādām iekārtām parasti ir daudz augstāks nekā mazajām. Turklāt šādās sistēmās notiek daudz optimālāki termodinamiskie cikli, kā arī tās ļauj uzstādīt automātiskās vadības ierīces, kas atvieglo darbu cilvēkiem, kas ar tām strādā. Papildus priekšrocība ir ērtākas apkopes un remonta iespējas. Šīs būs īstās iekārtas lielveikaliem.
Ja vēlies par dzesēšanas iekārtām uzzināt vairāk un atrast savam biznesam piemērotāko, sazinies ar šīs nozares guru “Mega Star”.
Pexels.com/