Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Auto nodošana metāllūžņos jeb auto norakstīšana – izdevīgākais veids, kā atbrīvoties no nederīga auto

Nederīgs auto, auto utilizācija

Nereti auto remonts izmaksā stipri vairāk par pašu auto vērtību. Gadās arī, ka auto pat nevar veikt remontu, tas ir iznīcināts vai nolietots pilnībā. Tādās reizēs izdevīgākais ir atbrīvoties no nederīgā auto, nododot to metāllūžņos. Auto norakstīšana nepavisam nav sarežģīta.

Kādas ir priekšrocības nododot auto metāllūžņos?

· Auto norakstīšana un nodošana metāllūžņos ir videi draudzīgs process, turklāt par to Tev tiek veikti papilinājumi bankas kontā.

· Pieņemot transportlīdzekli utilizācijai SIA “EURO LOM”, tas uz vietas tiek norakstīts CSDD reģistrā. Pārliecināties par norakstīšanu CSDD mājas lapā.

· Pēc transportlīdzekļa norakstīšanas īpašnieks var atgriezt atlikušo nodokļa daļu (VIDā) un apdrošināšanas prēmijas daļu (pie apdrošinātāja).

· Norakstīšana ir bez maksas.

Kādā veidā jānogādā auto utilizācijai?

Klientiem no Rīgas nav jāuztraucas par utilizācijai nododamā auto nogādāšanu, SIA “EURO LOM” šo pakalpojumu piedāvā bez maksas, bet ārpus Rīgas šī uzņēmuma evakuatora pakalpojumiem ir draudzīgas izmaksas.

Ja auto ir atļauts piedalīties satiksmē, tad klients var pats atbraukt ar to uz nodošanas punktu.

Kādiem dokumentiem jābūt līdzi, nododot auto metāllūžņos?

· Nododot auto uz vietas, auto īpašniekam nepieciešams uzrādīt personas apliecinošu dokumentu, bet, ja nenodod īpašnieks, tad jāuzrāda notariāli apliecināta pilnvara. Savukārt, ja auto īpašnieks ir juridiska persona, pilnvara var būt notariāli neapstiprināta.

· Vadītāja apliecība, pase vai ID karte

· Auto reģistrācijas apliecība – tehniskā pase (gadījumā, ja šis dokuments nozaudēts, par to jāinformē un to var neuzrādīt)

· Jāzina bankas konta nr., uz kura tiks pārskaitīta aprēķinātā samaksa par nododamo auto.

Vērā ņemama informācija par auto norakstīšanu:

Auto un jebkurš cits transportlīdzeklis nav norakstāms, ja tam ir reģistrēti liegumi!

Gadījumā, ja auto īpašnieks ir miris, tad, nodot transportlīdzekli metāllūžņos ir tiesīgi mantinieki, uzrādot līdzīpašnieku tiesības apliecinošu dokumentu, kā arī personas dokumentu.

Kā tiek likvidēts auto un aprēķināta samaksa par nodoto transportlīdzekli?

1. Transportlīdzekļu utilizācijas pieņemšanas laukumā nododamais auto tiek nosvērts, pārbaudīts, vai tas nav tīši piekrauts ar nemetāliskiem atkritumiem.

2. Seko akta par transportlīdzekļa nodošanu utilizācijai noformēšana.

3. Pēc tam auto tiek norakstīts CSDD reģistrā, kā arī tiek sagatavots likvidācijas sertifikāts.

4. Tiek saņemta samaksa par nodoto auto bankas kontā, kuru norādījusi persona, kas nodevusi auto norakstīšanai.

5. Transportlīdzekli utilizē videi draudzīgā veidā.

Šķiet, ka process ir ilgs un sarežģīts? Tā nepavisam nav! Auto svēršana un dokumentu nokārtošana SIA “EURO LOM” aizņem vidēji 15 minūtes.

Uzzini arī par metāllūžņu nodošanu jeb kā sakopt īpašumu un ar to nopelnīt.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...