Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Benedikta dienā mostas visi mošķi!

Benedikta diena – 21. marts, saukta par Lielo Kukaiņu dienu, Bindus, Bimbuļu dienu vai Binduksi gluži tāpat kā Ģertrūdes dienā atmostas visa dzīvā radība. Vienīgi Benedikts esot spēcīgākais radību modinātājs un tas apgriežot pat lāci uz otriem sāniem, mostas arī visi mošķi – tārpi un ērces.

Kas mostas Benedikta dienā?

Benedikta dienā mostas viss, kas nav pamodies līdz šim. Šī ir diena, kad ziema pāriet pavasarī un atmostas pēdējā guļošā dzīvā radība – tārpi un kukaiņi, tostarp ērces un skudras. Tas notiekot tādēļ, ka Benedikts apgriež lāci uz otriem sāniem, un viss cits pamostoties.

Ticējumi vēsta, ka gluži kā Ģertrūdes un Matīsa dienās, nedrīkst mājās pārnest neko no meža, jo tad uz mājām nākšot čūskas. Nedrīkst arī uz zariņa uzkāpt, tad tajā vietā jau drīz saritinoties čūskas. Bet lai tās nenāktu mājās, Benedikta dienā jāizkar izkapts tādā redzamā vietā, kur visi garām ejot.

Lai mušas govīm liktu mieru, Benedikta dienā govju muguras jānoslauka. Arī kūtīs un staļļos slaucīja sienas un griestus, lai cilvēki varētu atkauties no mušām un citādiem mošķiem. Tas bija jāizdara pirms saullēkta.

Vēl šajā dienā nelēja ūdeni silēs jeb nedzirdīja lopus. Senie latvieši ticēja, ka tad lopi nebizošot jeb neskriešot prom.

Ļaudis nedrīkstēja ilgi gulēt Benedikta dienā, pretējā gadījumā lācis atstājot guļavai savu miegu.

Lasi arī:

Lapsene un skudra, Image by Virvoreanu Laurentiu from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas