Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bērns ir slims vai tomēr simulē?

Iesnas, vēdersāpes, galvassāpes.. Kad bērns sūdzas par savu veselību, protams, tas liek satraukties ikvienam vecākam. Tomēr ar laiku bērni ievēro, ka slimojot var palikt mājās, tiek aprūpēti vairāk, iespējams, pat izjūt lielāku mīlestību. Un dažreiz var būt grūti noteikt, vai bērns patiešām ir saslimis vai simulē, lai izvairītos no kontroldarba, kuram nav pietiekami labi sagatavojies.

Pavēro

Pirmais, ko vajadzētu darīt, ir pavērot bērnu, lai varētu vajadzētu salīdzināt to, ko redzi, ar to, ko saka pats bērns. Piemēram, ja bērns ēd pankūkas un desu un sūdzas par sāpēm vēderā, tas ir kaut kas tāds, kas, iespējams, nav lielas uzmanības vērts, bet, ja viņš atsakās ēst vai dzert, tad gan ir vairāk jāuztraucas.

Savāc pierādījumus

Apbruņojieties ar diviem pamata instrumentiem, lai savāktu nopietnus pierādījumus par bērna veselību: termometru un nelielu lukturīti. Tas, ka bērnam nav karsta piere, nenozīmē, ka viņam var nebūt paaugstināta ķermeņa temperatūra, jo, pataustot pieri, Tu jūti vien ķermeņa ārējo temperatūru. Tādēļ ieteicams mērīt temperatūru ar termometru.

Protams, bērni mūsdienu tehnoloģiju pasaulē atklājuši neskaitāmus veidus, kā “viltot” ķermeņa temperatūru, piemēram, sasedzoties ar siltu segu, paturot pie pieres karstu tējas krūzi un tamlīdzīgi, bet, ja Tev ir aizdomas, ka bērns izliekas slims, izmēri temperatūru miera stāvoklī Tavā klātbūtnē divas reizes, ar pārdesmit minūšu intervālu. Ja pirmreizējā “augstā” temperatūra būs panākta ar viltu, tad otro reizi mērot, ķermenis būs atdzisis un rādīs pareizi. Tad, protams, ir gadījumos, ja bērns būs simulējis.

Šī raksta beigās noskaties video un uzzini, kāds ir piemērotākais termometrs maza bērna temperatūras mērīšanai!

Izmantojot lukturīti vai telefona zibspuldzi, pārbaudi bērnam kaklu, nospiežot mēli ar karoti. Apsārtušas mandeles noteikti ir pazīme iekaisušam kaklam. Tāpat arī balti plankumi vai izdalījumi no rīkles aizmugures.

Kādos gadījumos jāgriežas pie ārsta?

Tāpat kā drudzis vai plankumi mutē, ir daži citi simptomi, par kuriem bērns īsti nevar melot.

Sāpes vēderā: šī ir visizplatītākā sūdzība par aiziešanu no skolas stundu vidū, bet viena no vissarežģītākajām sūdzībām, ko var novērtēt, vai tā ir slimība vai simulēšana.

Vēdersāpes var būt simptoms dažādām slimībām, sākot no trauksmes līdz aizcietējumiem un beidzot ar kaut ko nopietnāku, piemēram, apendicītu. Ja bērnam ir stipras sāpes labajā vēdera lejasdaļā un viņam nav bijis apendicīts, nekavējoties meklē medicīnisko palīdzību.

Galvassāpes: nav fizisku pazīmju, kas liecinātu, vai bērna galva patiešām sāp.

Ja bērns sūdzas par neskaidru redzi vai sāpēm acīs, tā var būt migrēna, un viņam var būt nepieciešama atpūtas diena. Ja bērnam ir stīvs kakls ar galvassāpēm un drudzi, nevajadzētu viņam ļaut apmeklēt skolu un būtu jāvēršas pie ārsta, lai izslēgtu meningītu.

Ja bērnam ir vemšana un galvassāpes, konsultējieties ar savu ārstu.

Izsitumi: Izsitumus nevar viltot. Ir grūti atstāt nenomazgājamas zīmes uz ādas. Acīmredzot izsitumi ir reāli, bet tas var nebūt ārkārtas gadījums. Piemēram, nav jāpaliek mājās, ja sakoduši odi vai ir gūts neliels saules apdegums.

Neliels apsārtums ādas krokā, uz elkoņa vai cirkšņa, visticamāk, nav nekas. Taču sazinies ar ārstu, ja bērnam ir izsitumi, kas aptver lielu ķermeņa daļu un parādās kā sarkani punktiņi, mežģīņu raksts vai mazas pūtītes.

Šos izsitumu veidus ir vērts apskatīt, jo joprojām ir vējbakas, masalas un citas ādas slimības. Un atkarībā no dzīvesvietas Laima slimība ir arī problēma.

Vemšana un caureja: šķidrums, kas nāk no vietas, kur tam nevajadzētu būt, ir tabu! Nesūti savu bērnu uz skolu, ja viņam ir caureja vai vemšana. Ir diezgan maza iespēja, ka bērni sāks vemt, lai paliktu neietu uz skolu. Protams, bērns var pateikt, ka ir vēmis, bet, ja Tu tiešām redzēji vai dzirdēji, kā tas notika, tas ir daudz ticamāk.

Iesnas: tas var būt daudzu veselības problēmu simptoms, taču ar iesnām vien bērni parasti mājās nepaliek. Jāapsver, kas vēl notiek ar bērnu.

Ja iesnas ir reta parādība, ļoti iespējams, ka tas ir vīruss vai saaukstēšanās. No otras puses tā var būt alerģija. Nelielas iesnas, visticamāk, nav iemesls, lai neietu uz skolu. Bet, ja bērnam ir iesnas, drudzis un klepus, tā varētu būt gripa vai cita nopietnāka saslimšana.

Muguras sāpes: Ja bērns sūdzas par muguras sāpēm, sazinies ar ārstu. Muguras sāpes bērniem ignorēt nedrīkst.

Ieklausies bērnā

Pat ja bērns ir simulējis un Tu to zini, ieklausies savā bērnā. Uzzini, kas patiesībā notiek ar jūsu bērnu. Dažkārt simulēšana nav tikai neizpildītu mājas darbu dēļ. Iespējams, bērnam ir nopietnākas problēmas, un viņš netiek galā ar neērtu vai pat bīstamu situāciju, piemēram, skolā tiek ķircināts vai iebiedēts. Ja tomēr tādas situācijas notiek, sazinies ar klases audzinātāju vai skolas psihologu, lai novērstu turpmākās problēmas.

Noderīgi vecākiem:

Vai bērni būtu jātur pa gabalu no sociālajiem tīkliem?

Būt sadzirdētam - skolēna lielākā nepieciešamība

Ko darīt, ja bērns baidās apmeklēt ārstu?

Konsultatīvais tālrunis pusaudžiem un viņu ģimenēm atbalsta saņemšanai

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas