Kaķis ar blusu siksnu, Image by dexmac from Pixabay
Ir vairāku veidu pretblusu un pretērču līdzekļi dzīvniekiem – gan pilienu veidā, gan spreji u nciti līdzekļi. Populārākās ir gumijotas blusu un ērču siksnas, kas piesūcinātas ar speciāliem pretblusu līdzekļiem. Kas par tām jāzina suņu un kaķu saimniekiem?
Kā izvēlēties piemērotu blusu, ērču siksnu?
Visas blusu un ērču siksnas piemērotas kaķiem un suņiem, kas sasnieguši vismaz trīs mēnešu vecumu. Iegādājoties pretblusu, pretērču siksnu, jāņem vērā dzīvnieka svars, vecums, kā arī kakla apkārtmērs. Katrai sugai piemērota atšķirīga siksna – suņiem jāpērk suņu siksnas, bet kaķiem – tieši kaķiem paredzētas. Tās atšķiras ar piesūcināto vielu daudzumu, kas var būt kaitīgas veselībai, ja nav izvēlota piemērota un atbilstoša siksna. Saindēšanās pazīmes dzīvniekam ir pastiprināta siekalošanās, izmaiņas uzvedībā, mēdz būt arī ādas iekaisums siksnas valkāšanas vietā, mēdz izkrist arī apmatojums saskares vietā. Tādos gadījumos siksnu jāpārtrauc lietot un dzīvnieks jāatrāda veterinārārstam.
Kā lietot pretblusu siksnas?
Pretblusu siksnai labi jāpieguļ kaklam, lai aktīvās pretblusu un pretērču vielas iesūktos dzīvnieka ādā un cirkulētu arī asinīs. Pareizi uzlikta siksna ir tad, ja aiz tās nevar aizlikt vairāk kā divus pirkstus. Tas nodrošina to, ka dzīvnieks no siksnas neizmauksies.
Pēc pretblusu siksnas saskares noteikti jāmazgā arī rokas. Tas pats attiecas, ja glauda dzīvnieku un glaudīšanas laikā notiek saskare ar siksnu.
Pretblusu siksnas zaudē savu iedarbību pēc norādītā nēsāšanas ilguma, tādēļ to nedrīkst pārnēsāt.
Jārēķinās, ka gadījumā, ja blusu ir ļoti daudz, siksnsiņa var būt neefektīva, tomēr tā paredzēta gadījumos, kad blusu dzīvniekam vēl nav vai ja ir tikai pa kādai. Ja dzīvnieks ir blusains pirms siksniņas uzlikšanas, to jāatbluso ar citiem pretblusu līdzekļiem, piemēram, pretblusu šampūnu vai ampulām. Un tikai pēc atblusošanas siksniņu jāuzvelk. Ja dzīvnieks nav pieradis pie blusu siksnas nēsāšanas, pirmo reizi to liekot, dzīvnieks var izrādīt agresiju, tādēļ jāievēro piesardzība!
Citi noderīgi raksti:
Ērces un blusas – kādas slimības tās izraisa un kā no tām aizsargāt?
Veterinārārsta vizīte – kas jāņem vērā?
Kaķis ar blusu siksnu, Image by dexmac from Pixabay