Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ceļmallapas – dabas plāksteris

Ceļmallapas, Image by WikimediaImages from Pixabay

Ceļmallapas, Image by WikimediaImages from Pixabay

Bez nobrāztiem ceļgaliem un skrambām nav pagājusi neviena bērnība. Un pirmā palīdzība praktiski vienmēr bija ceļmallapa. Ceļmallapas dabas plāksteris ne tikai sadziedē brūces, bet var palīdzēt tikt ātrāk vaļā arī no kukaiņu kodumiem!

Kādos gadījumos noder ceļmallapas “plāksteris”?

Ceļmallapas noteikti ir pirmā palīdzība, gūstot dažādas skrambas, nobrāzumus, tulznas, čūlas un ieplīsumus, jo ceļmallapas veicina asins recēšanu. Tiek dziedētas praktiski jebkuras nelielas brūces, tai skaitā kukaiņu kodumi – gan odu, dunduru, gan lapseņu u.c.

Šim dabas plāksterim piemīt arī spējam samazināt pampumus un karstumu, kas veidojas pampumu un iekaisumu vietās. Tieši pateicoties šai ceļmallapu ārstnieciskajai īpašībai, šīs auga lapas var saberzt un klāt arī uz pieres pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras.

Kas vēl jāzina par ceļmallapām?

  • Jūnijs un jūlijs ir labākais laiks, kad ievākt ceļmallapas.
  • Ceļmallapas izmantojamas arī kā tēja gadījumos, ja ir šķidra vēdera izeja. Bet šo tēju neiesaka dzert, ja ir paaugstināta sālsskābes sekrēcija kuņģī. Lai pagatavotu ceļmallapu tēju, 1-2 tējk. lapas, aplej ar 250 ml verdoša ūdens, un 15 minūtes nostādina. Ieteicams saldināt ar medu. Lieto pa 2-3 tasītēm dienā, caurejas gadījumos – pa ½ tasītei ik pēc stundas līdz tā samazinās.
  • Ceļmallapu sulas un sīrups tiek lietoti pie saaukstēšanas, bronhīta un klepus. Lapu sulu izmanto arī pavasara asinstīrīšanas kūrēs pa 1 ēdamk. 3 - 4 reizes dienā, pusstundu pirms ēšanas.
  • Pret sausu sejas ādu un ādas grumbu novēršanai pie krēma piejauc nedaudz ceļmallapu sulu.
  • Lapu spirta uzlējums noder brūču skalošanai, kā arī pret zobu sāpēm. Uz sāpošā zoba jāuzliek spirta uzlējumā samitrinātu vates pikuci.
  • Ceļmallapas nav ieteicamas cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, cilvēkiem ar paaugstinātu trombu veidošanās risku.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...