Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Cik bieži ir jāmazgā suns?

Bradāšana un lēkšana pa dubļainām peļķēm, vārtīšanos pa zāli, alu rakšana vai “iesmaržošanās” ar kaut ko ļoti smakojošu Tavu četrkājaino draugu var patiesi sajūsmināt – to zina ikviens suņa īpašnieks, taču saimnieks ne vienmēr būs tikpat priecīgs par pielāčotajiem paklājiem vai spēcīgo aromātu, kas nāk no suņa pēc šādām pastaigām. Saprotams, ka dubļainās ķepas tiek nomazgātas, kad suns ienāk istabā – tam lieliski noder mitrs dvielis vai bļodiņa ar ūdeni. Taču kā ar suņa vannošanu? Cik bieži būtu jāmazgā suns un vai tas vispār ir nepieciešams?

Kad jāmazgā suns?

Pirmkārt, kad vajadzētu suni mazgāt? Nav viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu – veikalos pieejami dažādi speciāli suņiem ražoti šampūni un daži saimnieki ar rūpēm par dzīvnieku tā aizraujas, ka mazgā savus mīluļus ļoti bieži – katru nedēļu vai pat katru vakaru! Uzreiz jāsaka, ka nevajag pārcensties! Pārmērīga mazgāšana sunim var būt pat kaitīga. Vesela suņa vilnā un ādā veidojas dabīgu eļļu līmenis, ko nevajadzētu par katru cenu nomazgāt. Daudzi veterinārārsti pat saka, ka vesela suņa kažokam speciāla mazgāšana nav nepieciešama. Vienīgais iemesls suņa vannošanai būtu vēlme novērst specifisko smaku. Taču vienmēr paturi prātā, ka suns ir suns, ar savu aromātu - viņam NAV jāsmaržo pēc rozēm!

Protams, ja Tavs suns mīl rotaļas, kas saistās ar rakšanos dārzā vai vārtīšanos pa zemi – Tev var rasties vēlme viņa kažoku iztīrīt, taču labāk vispirms parunāt ar veterinārārstu, kurš ieteiks, kāda kopšana ir piemērotāka tavam sunim, ņemot vērā viņa ādas stāvokli, vilnas garumu vai iespējamas alerģijas. Dažkārt mazgāšana tiešām ir nepieciešama, ja nepieciešams tikt galā ar blusām, vai ādas alerģijām. Vislabāk pirms tam pakonsultēties ar veterinārārstu, jo pastāv dažādas sekas pārmērīgai suņa mazgāšanai:

  • Pārmērīga vannošana var sunim izraisīt niezi un ādas zvīņošanos.
  • Pārmērīgas mazgāšanās laikā tiek likvidētas suņa dabiskās eļļas – rezultātā ne tikai tiek veicināts ādas sausums, bet arī samazināts dabiskā apmatojuma spīdums.
  • Atkarībā no izmantotā šampūna pārmērīga peldēšanās var kairināt ādu.
  • Dažkārt pārmērīga suņa mazgāšana var izraisīt pretēju efektu - suņa āda reaģē uz mazgāšanos, sākot pastiprināti atjaunot zaudēto eļļu. Rezultātā Tavs suns visu laiku izskatās “taukainiem matiem” un netīrs.

Vissaudzīgākais veids, kā ļaut sunim pašam tikt galā ar savu higiēnu, ir nodrošināt viņam iespēju peldēt.

Kā mazgāt suni?

  • Suņa mazgāšana prasīs zināmas iemaņas un sagatavošanos – pirmkārt, pārliecinies, vai tavs suns var nostāvēt vannā uz plastmasas paklāja vai arī plastmasas vanniņā, ja mazgāšanu veic ārā – tas ir ļoti svarīgi, lai suns justos droši un viņam neslīdētu kājas.
  • Pēc tam pārliecinies, vai izmanto sunim piemērotu šampūnu. Noteikti nevajag izmantot cilvēkiem paredzētos šampūnus. Pat bērnu šampūns suņa maigajai ādai var izraisīt kairinājumu. Šī iemesla dēļ ieteicams izmantot tikai speciālos suņiem paredzētus šampūnus.
  • Mazgāšanas laikā rūpīgi skaties, lai šampūns neiekļūst acīs vai mutē. Pēc vannošanās noteikti kārtīgi izskalo suņa vilnu un nosusini ar dvieli. Ja nepieciešams – atkārto skalošanu un susināšanu, līdz spalva ir tīra.
  • Centies vannošanos padarīt pēc iespējas mierīgāku vai rotaļīgāku – lai suns izbauda šo procesu – tad arī neradīsies nekādas problēmas. Nekādā gadījumā nevajag suni mazgāt ar varu. Suņuki to ļoti pārdzīvo un dažkārt rodas bailes no mazgāšanās uz visu mūžu - kā zemāk redzamajā VIDEO.

Izlasi arī:


Sieviete mazgā suni, Photo by Autri Taheri on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas