Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Cik bieži un kā jātīra veļas mašīna?

Veļas mašīna, Photo by Curtis Adams from Pexels

Veļas mašīna, Photo by Curtis Adams from Pexels

Veļas mašīnās mēdz vairoties dažādi mikrobi. Var šķist neticami, ka veļas mazgājamās mašīnas var būt pat salmonellu vairošanās vieta. Tādēļ ir svarīgi, lai veļas mašīna tiek atbrīvota no iespējamām baktērijām un dažādiem netīrumiem, kas tajās uzkrājas. Labākais veids, kā to darīt ir tīrīt veļas mašīnu. Bet kā un cik bieži?

Kāpēc atsevišķi vēl jāmazgā veļas mašīna?

Regulāra veļas mašīnas mazgāšana ir labākais veids, kā pārliecināties, ka pēc mazgāšanas gūsti lieliskus rezultātus – drēbes izmazgājas labāk, veļas mašīnā neuzturas nevēlama smaka un tajā nevairojas baktērijas, tajā skaitā, pelējums. Mazgājot drēbes karstā ūdenī, iztīrās arī veļas mašīna, taču ar ikdienā ierastajiem 30 – 40C temperatūru nepietiek, lai tā tiktu pilnībā attīrīta. Un cik gan bieži mazgā veļu uz 90C?

Cik bieži un kā mazgāt veļas mašīnu?

Veļas mašīnu ieteicams mazgāt reizi mēnesī. Tā ir jāiztukšo un jāmazgā tukšgaitā ar maksimālo karstumu, pievienojot ūdenim apmēram glāzi galda etiķa, lai iztīrītu visus sadzīves tehnikā esošos mikrobus. Etiķa vietā var izmantot arī veļas balinātāju, jo tas satur hloru, kas, kā zināms, arī iznīcina dažādas baktērijas un lieliski notīra netīrumus. Šādas mazgāšanas rezultātā veļas mašīna atbrīvojas no baktērijām, traipiem, dūņām un pelējuma, kas varētu būt uzkrājušies iekšpusē. Turklāt tas attīra arī visu veco ūdeni, kas var būt palicis cilindrā.

Ieteikums - ja Tev ir veļas mašīna mašīna ar priekšējo ielādi, atstāj durvis atvērtas starp mazgāšanas reizēm, lai mašīnas iekšpuse izžūtu. Tas samazinās sliktu smaku un pelējuma veidošanos.

Lai veiktu apkopi pareizi, veic šādas vienkāršas darbības:

  • Pārliecinies, vai veļas mazgājamā mašīna ir tukša.
  • Pievieno veļas mazgājamās mašīnā tīrīšanas šķīdumu, etiķi vai balinātāju.
  • Mazgāšanai izvēlies “kokvilnas” ciklu uz karstāko režīmu.
  • Kad mazgāšanas cikls beidzas, atver durvis, atvelc blīvējumu un noslauki visus gružus un ūdeni.
  • Atstāj durvis atvērtas, līdz viss iekšpusē izžūst. Tas novērsīs dūņu vai pelējuma melno plankumu veidošanos durvju blīvējuma iekšpusē, kā arī apturēs visas nepatīkamās smakas. Tādējādi arī palielinās veļas mazgājamās mašīnas kalpošanas laiks.

Kā tīrīt mazgāšanas līdzekļa atvilktni?

Ir vērts arī iztīrīt mazgāšanas līdzekļa atvilktni pēc katras apkopes, lai apturētu veco mazgāšanas līdzekļu nogulsnēšanos. Arī šajās atvilktnēs bieži veidojas pelējums.

Lai veiktu pareizu tīrīšanu, pilnībā jāizvelk atvilktne. Vienkārši izvelc atvilktni tik tālu, cik vien iespējams, un tad meklē nospiežamo fiksatoru, kas ļauj to izņemt no iekārtas. Lielākajā daļā modeļu tas atrodas pašā vidū - ja to neredzi, skaties ražotāja norādījumus.

Pēc tam nomazgā atvilktni izlietnē ar siltu ziepjūdeni. Izņem visus nodalījumus, kas ir viegli noņemami, un kārtīgi tos noberz. Pēc tam noskalo, nosusini, saliec atpakaļ. Pirms atvilktni ievieto atpakaļ vaļas mašīnā arī labi izslauki atvilktnes vietu pašā veļas mašīnā.

Kā tīrīt veļas mazgājamās mašīnas filtru?

Veļas mašīnas filtru ieteicams tīrīt ik pēc 4 – 6 nedēļām.

Filtrs atrodas tieši ierīces apakšā, un, iespējams, būs jānoņem neliels vāciņš, lai tam piekļūtu. Noņemot filtru, nedaudz iztecēs ūdens, tāpēc noliec dažus dvieļus, lai izvairītos no negaidītiem plūdiem. Atskrūvē filtru un ļauj ūdenim izplūst. Atsevišķām veļas mašīnām ir iebūvēta ūdens notecināšanas caurulīte.

Filtru jāizskalo un jāiztīra zem karsta ūdens. Cieši pieskrūvē to atpakaļ, nomaini vāku un viss ir izdarīts!

Lasi arī:

Veļas mašīna, Photo by Curtis Adams from Pexels

Veļas mašīna, Photo by Curtis Adams from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas