Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cik izmaksā individuālās transportlīdzekļa Nr. zīmes?

Individuālā transportlīdzekļa Nr. zīme,Photo by Gunnar Bjarki on Unsplash

Individuālā transportlīdzekļa Nr. zīme,Photo by Gunnar Bjarki on Unsplash

Kad garām pabrauc auto ar īpašu reģistrācijas Nr. zīmi, to pamana visi. Iespējams, arī Tu esi iedomājies, kā Tavs auto ar šādu zīmi izskatītos, bet Tev jāzina, ka tas nav lēts prieks. Ir piecu tipu īpašās reģistrācijas Nr. zīmes. Uzzini, kā tās atšķiras un cik izmaksā.

Transportlīdzekļa individuālo Nr. zīmju veidi

Simbolu kombināciju transportlīdzekļu Nr. zīmēm var būt latīņu alfabēta burti, arābu cipari vai tikai burti. Atstarpe starp burtiem un cipariem var būt tikai 1, un to arī uzskata par simbolu, kas tiek lietota, lai atdalītu vārdu vai vārdu un ciparu.

Individuālā pasūtījuma numura zīmēs atkarībā var būt sekojošs simbolu skaits un izvietojums:

  • A tips – 2 - 8 simboli, kas izvietoti vienā rindā;
  • B tips – 2 - 7 simboli, kurus var izvietot 2 rindās;
  • C tips – 2 – 8 simboli, kurus var izvietot 2 rindās;
  • F tips – 2 - 5 simboli, kurus var izvietot 2 rindās;
  • G tips – 2 - 4 simboli, kurus var tik izvietoti 2 rindās.

Jāatceras, ka šajās Nr. zīmēs nevar izmantot vairāk kā 3 vienādus simbolus pēc kārtas, burtu un ciparu simbolus nevar lietot pamīšus, bet tos izkārto tā, lai ciparu sekotu burtiem vai otrādi. Kā arī simbolu kombinācijā nedrīkst būt latviešu valodas normatīvajām prasībām neatbilstošs burtu salikums, un simbolu kombinācija nedrīkst veidot nepieklājīgus un rupjus vārdus, kā arī iestāžu nosaukumus gan latviešu, gan citā valodā.

Cik maksā īpašās Nr. zīmes?

Jāatceras tas, ka pie īpašās Nr. zīmes nebūs iespējams tikt, ja tāda jau ir reģistrēta citam transportlīdzeklim. Pasūtīšana nav sarežģīta – auto īpašniekam vai pilnvarotai personai CSDD jāiesniedz iesniegums par numura zīmes piešķiršanu, bet pēc apstiprinājuma saņemšanas, kas notiek līdz 5 darba dienu laikā, jāsamaksā atbilstošā Nr. zīmju izgatavošanas un reģistrācijas summa. Valsts reģistrācijas numura individuālais pasūtījums maksā 3647,59 EUR.

Lasi arī:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...