Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dundagas pils - lielākā Ziemeļkurzemē

Dundagas pils, ekrānuzņēmums

Dundagas pils, ekrānuzņēmums

Ziemeļkurzemē lielākā pils – Dundagas pils, ir lielisks galamērķis ikvienam, kas vēlas baudīt brīvdienas, apvienojot pastaigu ar izciliem apskates objektiem. Turklāt, ir iespēja izmantot pils piedāvātās ekskursijas un pat nobaudīt sklandraušus un pūteļus.

Dundagas pils

Dundagas pils ir lielākā Ziemeļkurzemē, kas sākta būvēt jau 13.gs. vidū. Pilij ir gana raiba vēsture bijusi – tā ir piederējusi vairākiem īpašniekiem, divas reizes nodegusi un pat tikusi vairākkārt pārbūvēta. Šī pils ir apvīta ar daudzām teikām un pati zināmākā ir teika par Zaļo Jumpravu.

Dundagas pils ir ne tikai varens apskates objekts, bet tās apkārtnē ir brīnišķīgas pastaigu vietas. Šeit notiek dažādi pasākumi, ekskursijas, tiek rīkotas arī kāzas un ir iespēja pat nakšņot – tiek piedāvātas 8 istabas, 28 vietas, iespējamas arī papildvietas. Vietējie apkārtnes iedzīvotāji to ieskandina ar mūziku, jo pilī atrodas Mākslas un mūzikas skola. Tepat apskatāmas arī vairākas mākslas ekspozīcijas un vienīgā pastāvīgā medaļu ekspozīcija Latvijā.

Bet ņem vērā, ka pils apskate ir iespējama tikai ar gidu vai pavadoni. Bet savlaicīgi piesakoties, iespējams degustēt sklandraušus un pūteļus.

Kas atrodas Dundagas pils apkārtnē?

  • Dundagas pils apkārtnē ir brīnišķīgs parks 21,7 ha platībā. Parkā saglabāti tādi stādījumi, kā liepu aleja, plašas lauces, lieli ozoli, oši, melnalkšņi. Kopā sastopami 48 sugu koki! Starp tiem aug slavenais “Naudas ozols”, kuru mākslinieks H. Grīnbergs attēloja uz 1919. gadā Latvijā izdotās 100 rubļu naudas zīmes.
  • Apskatīt iespējams arī krokodila skulptūru, kas sver veselas 2 tonnas!
  • Pils apkaimē atrodas arī Kalnadārzs, kas patiesībā ir sala Dzirnavezerā. Te agrāk bijusi sena apmetnes vieta.
  • Dakterlejā atrodas dundadznieku un tūristu iecienītais veselības avotiņš!
  • Apkaimē aplīkojams arī vecais 17,8m augstais un 22,2m platais ūdenstornis, kas celts 1800. gadā. Tam ir četri stāvi, kas būvēti no akmens, un piektais stāvs - no koka ar astoņiem stūriem. Patreiz ūdenstornis vai savas funkcijas nepilda, taču ir gana aizraujošs apskates objekts.

Lasi arī:

Leļļu karaļvalsts Preiļos - iejūties pasakā!

Kariljonu zvanu tornis un citas Ventspils virsotnes, kurās Tev noteikti jāuzkāpj!

Kur aizbraukt brīvdienās? Lūk, Tavs brīvdienu ceļvedis!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...