Jānis Jarāns, ekrānšāviņš no 360TV
Aktieris un komiķs Jānis Jarāns 1188.lv pastāstīja, ka zina, kas ir Tēvu diena, taču viņu ģimenē to neatzīmē: "Cik atceros, biju pat pirmajā oficiālajā Tēvu dienas gājienā kopā ar Intaru Busuli. Tas varētu būt bijis pirms apmēram 20 gadiem. Es vēl biju jauns un skaists, tagad tikai skaists. Mēs ģimenē gan nesvinam, bet, ja es pamanu, ka ir Tēvu diena, tad apsveicu savus draugus. Es no sava tēta esmu mantojis mīlestību pret dabu, īpaši mežu, upēm un ezeriem. Viņš bija kaislīgs mednieks un makšķernieks. Piemēram, 15. augustā, kad atklāj pīļu sezonu, mēs ar mammu un tēti braucām ar mocīti pie dabas - mamma gāja purvā lasīt dzērvenes, bet tētis ar laivu brauca šaut pīles, bet es paliku viens pats mazā teltī, sargāju moci. Nākamajā pusdienlaikā parasti tētis nāca ārā nokāries ar pīlēm, bet mamma ar pilnām spilvendrānām ogu. Tā kādus gadus 20, 25."
Jānis atklāja, ka tēvs visu mūžu ir strādājis gaļas kombinātā, tāpēc viņš vienmēr ir bijis kaislīgs gaļēdājs, jo tās nekad nav trūcis: "Tajā laikā tas bija svēts pienākums paņemt visu, kas nav piesiets! Mājās vienmēr bija ēdamais - ēdām nevis maizi ar desu, bet desu ar maizi. Katru dienu tēvs brauca mājās ap trijiem un tad laida copēt. Mamma bija arī kaislīga sēņotāja. Dzīvojām mēs Rīgā, ostas rajonā, bet viss darbojās kā laukos." Jarāns saka, ka pats kā tētis laikam ir diezgan vājš, jo viņam rokas aug no... : "Tāpēc esmu ļoti nepraktisks, nemāku nagliņas dzīt, toties māku daudz ko citu izdarīt. Varu norunāt dzejoli, nopelnīt par to naudu, samaksāt kārtīgam meistaram, kas to var manā vietā izdarīt. Katram jādara savs darbiņš, ko viņš māks. Nu, dieviņš neiedeva, vecāki neieprogrammēja man tās zelta rokas. Manas meitas arī izaugušas bez manis, diemžēl. Es biju tā pārņemts ar savu teātri, to iepotēto teātra mīlestību, ka tam ir jāziedo viss. Meitas sieviņa izaudzināja, bet es pelnīju naudu. Man paveicās, ka bija "Miedziņš nāk", "Imanta - Babīte", visu laiku pa koncertiem braukāju. Bērnus tāpat ļoti atbalstīju visā, devu izglītību. Nav bijis tā, ka stūmu cauri - manām trīs meitām katrai bija savi talanti. Tagad dzīvo katra savā pasaules malā."
Viņš priecājas, ka vienā brīdī atnāca apskaidrība par teātri: "Tu visu mūžu dzīvo citu dzīves, bet ne savējo. Cik daudz lielo mākslinieku tagad nožēlo, ka visu dzīvi atstājuši teātrī. Labi, ka atmetu teātrim ar roku un sapratu, ka jābauda dzīve, jo tā ir tikai viena. Nevis lai stāvētu uz skatuves un mocītos, bet gan, piemēram, ar kundzi izbraukātu pusi pasaules, nomēģinātu tās visas garšas un smaržas."
Izlasi arī šo:
Jānis Jarāns, ekrānšāviņš no 360TV