Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Eksperti skaidro, vai sāpes plecos var ignorēt?

Sāpes plecā, Image by Victoria_Borodinova from Pixabay

Sāpes plecā, Image by Victoria_Borodinova from Pixabay

Sāpes plecos var piemeklēt ikvienu no mums, turklāt iemesli var būt dažādi. Kad plecos rodas muskuļu sāpes, mēdzam ieiet karstā dušā un atpūsties. Tomēr kā ikvienas sāpes, arī sāpes plecos noteikti nevajadzētu ignorēt, sevišķi, ja ir ierobežota pleca kustību amplitūda, rodas tirpšana un ja sāpes tiek atstarotas tālāk uz roku. Kāpēc rodas sāpes plecos un ko darīt, skaidro “Arho Medicīnas Serviss”.

Kāpēc var rasties sāpes plecos?

Sāpes plecā var rasties ne vien pārmērīgas plecu muskuļu lietošanas, nepareizas darbības vai traumas dēļ. Liela daļa muskuļu sāpes plecos rodas pārslodzes dēļ, kad aktivitāte vai slodze pārsniedz to, ko mīkstie audi vai muskuļi spēj izturēt, piemēram, pārvietojot kastes vairākas stundas, ja ikdienā parasti visu dienu nosēdi birojā. Bieži šādām sāpēm tiek pakļauti tie, kuri pārāk ātri palielina slodzi uz muskuļiem, īpaši svarcelšanā, un īpaši tie, kuriem ir liela atkārtota slodze muskuļiem, kas saistīti ar plecu zonu.

Pārāk vāji balsta muskuļi, rotatora manšete, kakla un muguras muskuļi, kombinācijā ar disfunkciju locītavās var radīt plecu sāpes. Locītavu disfunkcijas vai plecu struktūru bojājumu gadījumā, piemēram, ja rodas rotatora aproces ievainojumi, reaģējot uz tuvumā esošo kairinājumu, muskuļi sasprindzinās vai rodas krampji.

Sāpes plecos var būt dēļ bojājumiem mīkstajos audos, starpskriemeļu diskos, cīpslās vai struktūrās, arī simptoms dažādiem iekaisumiem plecu zonā un citām slimībām.

Plecu muskuļu sāpju simptomi

Gadījumos, kad muskuļu audi tikuši kairināti vai bojāti, tie bieži kļūst jutīgi uz un spiedienu un pat maigiem pieskārieniem. Var būt arī lokāla karstuma sajūta, jo nereti ķermenis palielina asinsriti traumas, iekaisuma rajonā. Tas var izraisīt karstuma vai pat dedzinošu sajūtu, ādas apsārtumu un sāpīgumu. Šādos gadījumos sasprindzinājums, kas rodas pleca kustināšanas brīdī var izraisīt samazinātu locītavu kustību.

Ko darīt, ja rodas sāpes pleca locītavā

Ja nereaģēsi uz sāpju signāliem plecos, to stāvokli vai struktūru var hroniski sabojāt. Ieticams ir meklēt aktīvu problēmas izmeklēšanu un ārstēšanu. Pirms ķerties pie invazīvām procedūrām, vienmēr vajadzētu izmēģināt konservatīvu ārstēšanu, kā piemēram, fizioterapiju. Darbs ar muskuļiem, locītavu mobilizācija un līdzīgas fiziskās metodes fizioterapeita vadībā var nodrošināt simptomu mazināšanos un uzlabot asinsriti, kā arī atjaunot plecu kustību. “Arho Medicīnas Serviss” atgādina, ka ikvienas sāpes un kustību ierobežojumus ignorēt nedrīkst!

Sāpes plecā, Image by Victoria_Borodinova from Pixabay

Sāpes plecā, Image by Victoria_Borodinova from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas