Masku nēsāšana Covid-19, Photo by Matteo Jorjoson on Unsplash
Cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, brīžiem jūtas pārdroši, kas var novest "pie pārāk lielas risku uzņemšanās - lieku reizi neuzvelk masku, neievēro distanci" savus novērojumus TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" epidemiologs Ņikita Trojanskis.
"Īstenībā Eiropā no paša sākumā politiķi ļoti nepareizi komunicēja par vakcīnām un vakcināciju. Varētu teikt mēģināja "pārdot" kā tādu veļas pulveri - vakcinējaties un viss būs labi!" uzskata epidemiologs, kurš norāda, ka apkarojot pandēmiju nepieciešama vairāku drošības pasākumu slāņošana, "vakcinācija ievērojami samazina risku hospitalizēties, arī samazina iespēju inficēties, bet tāpat jāvelk sejas maska." Arī vakcinēts cilvēks, ieelpojot Covid-19 infekcijas vīrusa daļiņas, agrāk vai vēlāk var sasniegt kritisko robežu, kurā vīruss sak vairoties un novest pie slimošanas, tādēļ maskas ir jāvalkā un distance jāievēro.
Kā norāda Ņ. Trojanskis, ļoti maz medicīnisko manipulāciju, kā arī zāļu un vakcīnu, ir ar simtprocentīgu garantiju. "Vakcīnas, kas ir pieejamas Latvijā, īpaši mRNS vakcīnas, nodrošina ļoti augstu aizsardzību pret smagu slimību. Tie ir 90-95%," informē speciālists, kurš nenoliedz, ka nelielai vakcinēto skaitam aizsardzība var arī neveidoties, "es teiktu, ir muļķīgi nevakcinēties, tādēļ, ka varat iekrist tajos 5%, kad pote nenostrādā. Jums ir pieejama vakcīna, kas 20 reizes samazina hospitalizācijas risku. Tas taču nav mazsvarīgi!"
Lasi arī:
- Būtiskākais apkopojums par epidemioloģiskās drošības pasākumiem no 15.novembra
- Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par digitālo Covid-19 sertifikātu
- Kā pārvarēt mājsēdi, balstoties uz horoskopa zīmi?
Masku nēsāšana Covid-19, Photo by Matteo Jorjoson on Unsplash