Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ģimenes valsts pabalsts pieaugs 2022.gadā

Ģimene, Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Sākot no 2022.gada 1.janvāra plānots mainīt ģimenes pabalstu izmaksāšanas nosacījumus. Valdība ir lēmusi, ka no 2022.gada 1.janvāra ģimenes pabalsts būs:

  • Par 1 bērnu - 25 eiro mēnesī
  • par 2 bērniem - 100 eiro mēnesī, kas ir 50 eiro par katru bērnu
  • par 3 bērniem - 225 eiro mēnesī, kas ir 75 eiro par vienu bērnu
  • par 4 bērniem un vairāk - 400 eiro mēnesī, kas ir 100 eiro par katru bērnu.

Vēl 2022.gada 1.janvāra būs iespēja vienam no laulātajiem, pamatojoties uz otra laulātā labprātīgu piekrišanu, saņemt ģimenes valsts pabalstu ne tikai par saviem bioloģiskajiem bērniem, bet par visiem kopīgi audzināmajiem bērniem. Jaunajā ģimenes valsts pabalsta sistēmā tas ir būtiski, jo pabalsta apmēru nosaka bērnu skaits, par kuriem saņem pabalstu.

Ja pāris dzīvo kopā nereģistrētā laulībā un audzina bērnus, kas nav abu kopīgie bērni, tad vienam no viņiem saņemt pabalstus par visiem bērniem nav tiesību.

  • Laulātajam, kurš saņem ģimenes valsts pabalstu par savu bērnu, jāiesniedz iesniegums VSAA par labprātīgu atteikšanos no viņam piešķirtā pabalsta turpmākās saņemšanas, piekrītot šīs tiesības turpmāk nodot otram laulātajam,
  • savukārt laulātajam, kurš nav bērna vecāks, jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Lai pabalstu pēc jaunajiem nosacījumiem jau no 2022.gada 1.janvāra viens no laulātajiem varētu saņemt par visiem kopīgi audzināmajiem bērniem, iesniegumi VSAA jāiesniedz līdz 2021.gada 15.decembrim.

Ja iesniegumus iesniegs vēlāk, tad vecākam, kurš atsakās no pabalsta saņemšanas un dod piekrišanu to turpmāk saņemt laulātajam, izmaksu pārtrauc ar nākamā mēneša pirmo datumu. Attiecīgi pabalstu laulātajam varēs piešķirt tikai tad, kad pabalsta izmaksa būs pārtraukta bērna vecākam.

Iesniegumu (iesnieguma paraugs) par labprātīgu atteikšanos no turpmākās ģimenes valsts pabalsta saņemšanas un piekrišanu, ka to saņems otrs laulātais var iesniegt:

  • elektroniski oficiālajā e-adresē;
  • elektroniski e-pastā pasts@vsaa. gov.lv (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
  • nosūtot pa pastu jebkurai nodaļai vai ievietojot VSAA klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs darba laikā.

Iesniegumu par ģimenes valsts pabalsta piešķiršanu visērtāk iesniegt portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „E-iesniegums VSAA pakalpojumiem” un izvēloties iesniegumu „Ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti piešķiršanai”.

Noteikts jauns termiņš pabalsta izmaksai – bērna 16 gadu vecums

Ģimenes valsts pabalstu varēs saņemt no bērna viena gada vecuma līdz bērna 16 gadu vecumam (līdz 2021.gada 31. decembrimlīdz 15 gadu vecumam), neatkarīgi no mācīšanās fakta, un turpināt saņemt pēc 16 gadiem, ja bērns mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, nav sasniedzis 20 gadu vecumu un nav stājies laulībā.

Vairāk lasi:

No nākamā gada būs vienota iedzīvotājiem piešķirto atvieglojumu sistēma

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...