Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ideja brīvdienām: Gar Lojas krastiem pa dabas taku līdz vecajai bobsleja koka trasei

Lojas upe, ekrānuzņēmums

Lojas upe, ekrānuzņēmums

Dažkārt gribas vienkārši iziet pastaigā, izvēdināt galvu, smelties dabas spirgtumu. Un pavisam lieliski, ja pastaiga ir vienatnē vai ar draugiem, vai ģimeni – tam nav nozīmes! Lūk ideja lieliskai brīvdienu pastaigai gar skaistās Lojas upes krastu, tepat, Vidzemē. Būsi arī pārsteigts, kā tagad izskatās vecā bobsleja koka trase!

Maršruts pastaigai gar Lojas upi

Pastaigu gar Lojas upi vari uzsākt Rāmkalnos. Uzreiz šķērsojot Gaujas tiltu, kas ir blakus stāvvietai, dodies pa taisno lejā pa trepēm. Turpat netālu ir žogs, kuru apejot vari nonākt piknika vietā. Kreisajā pusē būs Katrīndzirnavas, kā arī lielais klinšu atsegums. Šeit var uzsākt doties gar Lojas upi, kuras ceļā būs koka tiltiņš. Ja dosies tam pāri, turpinot iet, sasniegsi veco koka bobsleja trasi. Paturi gan prātā, ka tas ir privātīpašums!

Taka ir nelīdzena un vietām ved gar stāvu krastu. Tādēļ velc kājās piemērotus apavus un rēķinies ar laiku, kas tiks patērēts ejot, kā arī atpūtas – uzkodu pauzēm. Pa ceļam redzēsi brīnisķīgus balto klinšu atsegumus, kādi raksturīgi Gaujas upē.

Uzsākt šo maršrutu gar lojas upi var arī no cita sākumpunkta – no Inčukalna. Noskaties video un Tev būs skaidrs maršruts, kā arī zināsi, kā sagatavoties pārgājienam!

Vecā koka bobsleja trase

Vecā bobsleja jeb kamaniņu trase ir celta 1978. gadā. Un tā joprojām ir saglabājusies, tiesa – kamaniņu braucieni tur vairs nenotiek. Kā minēts augstāk – tas ir privātīpašums, tādēļ ložņāt pa to gan nevajadzētu. Ne tikai likumiski vari iekļūt nepatikšanās, bet arī pati trase nav saglabājusies tehniski labā stāvoklī, vairāki tās posmi ir izpuvuši, līdz ar to var nākties izkrist cauri, ja ziņkārības dēļ to gribēsi “aplūkot tuvāk”. Bet tas neliedz šo iespaidīgo objektu apskatīt no ārpuses! Apbrīnojami, cik ļoti daba ņem virsroku visam cilvēka veidotajam!

Vai piemērota pastaigai ar bērniem?

Šī pastaiga gar Loju noteikti nebūs piemērota pastaigai ar bērnu ratiņiem. Un arī maziem bērniem tā var būt pārāk ilga un sarežģīta “padarīšana”, bet ar draugiem vai otro pusīti – ideāla vieta, kur aizbēgt no pilsētas burzmas! Bet vai Tu būtu tik drosmīgs, lai dotos vienatnē baudīt šo ceļojumu ar sevi, kā pievienotā video autore?

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...