Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ideja brīvdienām – tūrisma un kultūras centrs Vecauces pils

Vecauces pils, ekrānuzņēmums

Vecauces pils, ekrānuzņēmums

Ja Tev aptrūkušās idejas, kur patīkami pavadīt brīvdienas, var ieplānot Vecauces pils un tās apkārtnes apskati. Šo vietu noteikti novērtēs tie, kuriem patīk senatnīga atmosfēra un grib zināt vairāk par to, kā savulaik dzīvojuši mūsu senči.

Vecauces pils

Vecauces pils atrodas pavisam neparastā vietā, varētu teikt – robežpunktā. Šī 19.gs. neogotikas pils atrodas pavisam netālu no nelielās Auces – tieši tur, kur robežojas skaistais Zemgales līdzenums un ainaviskā Rietumkurzemes augstiene.

Vecauces pils atrodas Vecauces muiža apbūvē, kur tai līdzās aplūkojamas gan klētis, gan zirgu stallis, arī dārznieka namiņš. Un, protams, ka šādā vietā neiztikt bez skaista dīķa, brīnišķīga parka, kurā baudīt neaizmirstamas un mierpilnas pastaigas, kā arī pasakaino liepu aleju.

Te patiešām valda nesteidzīgs laika ritējums un unikāls šarms. Un šobrīd Vecauces pils darbojas kā tūrisma un kultūras centrs, kurā iespējams gida pavadībā aplūkot pils telpas, kā arī klausīties nostāstos un leģendās, kas saistītas ar šo vietu.

Vecauces pils tornis

Vai zināji, ka Tev ir iespēja palūkoties uz apkārtni no paša Vecauces pils torņa? 30 metru augstumā paveras krāšņs skats uz 13ha plašo muižas parku, skaistajiem dīķiem un saliņām tajos, kā arī Vecauces augļu dārziem un laukiem. Ja cītīgi lūkosies, būs saskatāmi arī Lietuvas mežu biezokņi. Bet bez skaistā skata Tev ir iespēja aplūkot arī tornī izvietoto ekspozīciju par Vecauces muižu un tās vēsturi.

Vecauces muižas parks

Pastaigu šeit noteikti vērts baudīt gan vienatnē, gan romantiskā divvientulībā un arī kopā ar ģimeni. Vai varēsi izstaigāt 13 ha lielo muižas parku? Aplūkosi dīķus, ainaviskās saliņas, skaistus krūmus un kokus, kā arī citus stādījumus, kas vijas gar pastaigu celiņiem.

Parkā aplūkojamas arī vēsturiskas liecības par Pirmo pasaules karu.

Ja pietiks spēks aizstaigāt līdz parka attālākajai daļai, Tev būs iespējams noķert auru no kādreizējā fazānu dārza, kur gan tagad fazānus neredzēsi, bet te ir baudāmas putnu čalas arī šajā gadsimtā. Iekārtojoties ērtā soliņā var atvilkt elpu un censties atpazīt mazos un lielos čivinātājus.

Piedāvātās iespējas Tavām ērtībām Vecauces pilī

Vecauces pilī iespējams remdēt izsalkumu. Brīnišķīgas un rūpīgas pavārītes gatavo izcilas maltīte no pašu saimniecībā audzētiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Ēdienu var nobaudīt pils pagrabā, bet pati ēdnīca atvērta darbadienās. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, pirms tam ir vērts piezvanīt \ un apvaicāties, vai tāds piedāvājums būs spēkā arī dienā, kad vēlēsies apciemot Vecauces pili.

Sazinoties ar Vecauces pils darbiniekiem, zvanot uz iepriekš norādītajiem tālruņa numuriem, var arī pieteikt naktsmītni, zāles un telpas semināriem, konferenču organizēšanai, banketiem, kāzām un citām svinībām. Tavām ērtībām maltīti varēs piegādāt jau minētās saimniecītes no Pils pagraba ēdnīcas.

Lasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...