Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ieva Akuratere ar saviļņojumu atceras, kā dziesma "Manai tautai" piecēla kājās sabiedrību

Ieva Akuratere, 1188 Play ekrānšāviņš

Ieva Akuratere, 1188 Play ekrānšāviņš

Tie, kuri paši pieredzējuši Atmodas laikus astoņdesmito gadu beigās noteikti atceras, kādu neiedomājamu saviļņojumu toreiz izraisīja Brigitas un Andra Ritmaņu dziesma “Manai tautai” Ieva Akurateres izpildījumā. Tā kļuva par atmodas simbolu, kam bija gatavi sekot cilvēku tūkstoši.

Atminoties šo katram latvietim tik īpašo laiku, Ieva Akuratere raidījumā “Pasaki to skaļi” atklāj interesantu stāstu par to, kāds bija šīs dziesmas ceļš līdz nonākšanai uz lielās Mežaparka estrādes.

“Jau kopš astoņdesmito gadu sākuma Rīgā darbojās tāda disidentu, hipiju, pagrīdes brīvības cīnītāju kopa, kurā mani ieveda toreizējais vīrs Sergejs. Spilgti atceros to dienu, kad šo dziesmu pirmo reizi izdzirdēju. Tas bija 85 vai 86 gadā, tikko bija aizliegts “Pērkons”, čekisti mūs izsekoja, atmosfēra tāda nospriegota .. Mēs devāmies pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, apkārt veidojās satraukti ļaužu pūļi, čekists arī stāvēja savā mundierī ar pelēku seju. Vakarā sapulcējāmies grupiņas biedra dzīvoklī, tādi laimīgi. Un tad es to dziesmu izdzirdēju .. “palīdzi Dievs mūsu latviešu tautai” .. man jau uzreiz skudriņas skrēja pār kauliem, tas bija tik iespaidīgi. Plate bija slepeni atvesta no Zviedrijas, toreiz to darīja tā, ka ielika blakus kādas klasikas plates iepakojumā – piemēram, pie Mocarta vai Vivaldi.

Pirmo reizi no skatuves šo dziesmu izpildīju “Liepājas dzintarā”. Tur cilvēki cēlās kājās, sākumā nedroši, bet tad jau pilnīgi visi klātesošie, bērniņi vecākiem uz pleciem .. tas bija kaut kas TĀDS .. man bija grūti valdīt asaras, Olga Rajecka aizkulisēs mani sapurināja – Ieva, tev jāiet!”

Šis līdz sirds dziļumiem saviļņojošais video jums jānoskatās obligāti, jo sevišķi jaunākajai paaudzei, kuri atmodas notikumus paši nav pieredzējuši!

Skatieties arī:

Četriem grupas "Pērkons" dalībniekiem ir piešķirti Triju Zvaigžņu ordeņi

Ralfs Eilands - latviešiem ir jāciena un jāsargā savas vērtības

Latvijas dzimšanas dienu Rīgā atzīmēs ar krāšņiem pasākumiem


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...