Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ievedot dzīvnieku no Ukrainas, tam jāievēro karantīna

Dzīvnieki no Ukrainas, attēls no Pixabay.com

Dzīvnieki no Ukrainas, attēls no Pixabay.com

Vai zināji, ka, ievedot dzīvnieku no Ukrainas, tev ir jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kā arī dzīvniekam būs jāievēro karantīna?

Kāpēc par dzīvnieku no Ukrainas jāinformē PVD?

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš ievedis Latvijā Ukrainas bezsaimnieku dzīvniekus, nekavējoties vērsties dienestā. Tas nepieciešams, lai cilvēki saņemtu visu nepieciešamo informāciju par turpmāko rīcību trakumsērgas risku mazināšanai. Trakumsērgai, kas ir bīstama un letāla slimība gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, ir garš, dažkārt pat vairāk nekā gadu ilgs inkubācijas periods, tāpēc pastāv risks, ka no Ukrainas ievestie bezsaimnieku dzīvnieki var būt inficēti. Lai ievestie dzīvnieki neapdraudētu citu dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību, šiem dzīvniekiem ir jānosaka karantīnas periods gan pirms, gan pēc obligātas vakcinācijas pret trakumsērgu.

Cik ilgi dzīvniekam jāatrodas karantīnā?

PVD norāda, ka katrs gadījums tiks izvērtēts atsevišķi, tāpēc precīzi nav nosakāms dienu skaits, cik ilgi dzīvniekam nāksies ievērot karantīnu. Pieteikties var jebkurā PVD pārvaldē visā Latvijā. "To, cik ilgi noteikt karantīnu, nelemj ne dzīvnieka ievedējs, ne patversmes īpašnieks. Karantīnas ilgums, pamatojoties uz veterinārmedicīniskiem, ne emocionāliem argumentiem, ir noteikts normatīvajos aktos", saka PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga, "tas ir nepieciešams gan pašas patversmes darbinieku un dzīvnieku, gan nākotnes adoptētāju drošībai. Gribu atgādināt, ka pirms pāris gadiem no trakumsērgas mira kāda Latvijas sieviete, kas ar šo slimību bija inficējusies pirms pusotra gada notikuša ārzemju ceļojuma laikā. Slimības inkubācijas periods var ilgt vairākus mēnešus, retos adījumos, pat gadus, tāpēc atbildīga karantinēšana ir vitāli svarīga. Ja dzīvnieks ir inficējies pirms vakcinācijas, tad arī vakcinācija nesniedz garantijas, ka dzīvnieks nemirs no trakumsērgas, turklāt tas var inficēt citus dzīvniekus un cilvēkus."

Jāatgādina, ka Eiropas Savienība atvieglotas ieceļošanas prasības piemēro dzīvniekiem, kuri ieceļo Eiropas Savienībā ar saviem īpašniekiem - Ukrainas kara bēgļiem. Atvieglojumi neattiecas uz bezsaimnieku dzīvniekiem. Ņemot vērā plašo trakumsērgas izplatību Ukrainā, PVD aicina to ievērot un atgādina, ka nekontrolēta bezsaimnieku dzīvnieku ievešana rada riskus cilvēku un dzīvnieku veselībai. PVD aicina dzīvnieku patversmes un citus dzīvnieku glābējus ar izpratni izturēties pret veselības nosacījumiem, kas jāievēro mūsu kopējai - dzīvnieku un cilvēku drošībai.

Lasi arī šos rakstus:

Dzīvnieki no Ukrainas, attēls no Pixabay.com

Dzīvnieki no Ukrainas, attēls no Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas