Vasara ir īstais brīdis, kad iedurt ar pirkstu kartē, lai kopā ar savējiem dotos apceļot gan dzimtās zemes āres, gan paskatītos, kas notiek aiz Latvijas robežām. Nereti lielākās galvassāpes ceļotājiem sagādā naktsmītnes atrašana. Par ko vērts aizdomāties, izvēloties nakšņot priežu mežā vai kempingā pie jūras , lai dienas nogurumu varētu izgulēt vietā, kurā laba atpūta garantēta.
Potenciālās kempinga vietas noskaidro laikus
Ideālā gadījumā, plānojot ceļojumu, laikus izpēti, kur izvēlētajā ceļa posmā iespējams pārnakšņot. Kempinga vietas, kuras apsaimnieko valsts, bet ikdienā neviens nepieskata, parasti apzīmētas ar īpašām zīmēm. Jārēķinās, ka šādās vietās par ērtībām būs jāaizmirst, labākajā gadījumā tur varēs atrast tualeti un ugunskura vietu. Ekonomiski izdevīgākais un ērtākais variants būs nakšņošanai speciāli izveidotās atpūtas bāzēs, kur var izīrēt gan divvietīgas kempinga mājiņas, gan mājiņas, kurās var satilpt viesi, kurus nesaskaitīsi uz vienas rokas pirkstiem. Tepat var novietot arī kemperi, uzcelt telti pie jūras , paballēties, pasportot un pat iznomāt velosipēdu. Šīs vietas būs aprīkotas ar labierīcībām, dušu, lielākajās atrodami arī mīlīgi bāriņu un vakaros tiek izveikti īpaši muzikāli pasākumi, kas piešķirs īpaši romantisku noti ceļojumam.
Kas rezervē, tas guļ mierīgi
Lai sirds būtu mierīga, un telts nebūtu jāceļ nepiemērotā un neomolīgā vietā, liekot ik katrā ģimenē pamosties kādam dusmu pūķim, drošākais veids, lai nepaliktu bez naktsmājām - ir izvēlēto kempingu rezervēt laikus. Ja baidāties, ka nevarēsiet pateikt precīzu ierašanās laiku, lielākā daļa kempingu ir ceļotājiem draudzīgi un sagaidīs, ierādīs vietiņu arī piķa melnā naktī. Tomēr speciālisti sirdsmieram iesaka ierasties nakšņošanas vietā vismaz 2 stundas pirms saulrieta, lai sakārtoties naktsmieram varētu bez liekām raizēm.
Izvēloties nakšņot “uz savu roku”
Pirmkārt, ļoti svarīgi saprast, vai izvēlētajā vietā vispār vari celt telti! Katrai pašvaldībai ir savi noteikumi, lai neiekultos nepatikšanās, vērts tos papētīt pirms došanās ceļā. Ja izvēlētā vieta ir droša, tad atceries, ka laba naktsmiera atslēga būs stabils pamats, izvēloties oficiālu atpūtas kompleksu, par tādu nebūs jāraizējas. Viss, arī telts celšanai, būs stabili un pamatīgi. Citādāk, ja vietu nakšņošanai esat izvēlējušies uz labu laimi. Svarīgi, lai telts netiktu būvēta vietā, kur tā var noslīdēt vai arī ieplakā, kur lietus gadījumā tā var pārvērsties par salu ezerā. Pievērsiet uzmanību zemes segumam – tam nevajadzētu būt pārāk cietam. Ideāli, ja izdodas atrast vietu, lai telts tiktu uzcelta ēnā. Ja izdodas naktsmāju uzcelt blakus ūdenstilpnei, no rīta varēsi pateikt sev paldies, jo duša, kurā vari iemesties peldus, ir tā pati labākā. Atceries, ka ne visur var kurināt ugunskuru, tādēļ izvēloties kempingu veidot nevietā, ļoti rūpīgi apsver visus riskus, kurus nelegāla ugunskura ieviešana var izraisīt. Ja esi gatavs salīšanas riskam, lai izbaudītu kolosālu pieredzi un savdabīgu romantiku, izvēlies nakšņošanu hamakos jeb šūpuļtīklos.
Domā par dabu
Vienalga, vai izvēlies nakšņot ērtībām aprīkotā kempinga vietā pie jūras vai ierīkosi apmetni, kuru esi atradis paša spēkiem, svarīgi ir nepiesārņot dabu. Vai zini kāds ir labākais princips atpūšoties dabā? Ko ienesi, to iznes! Un vēl labāk, ja vietu aiz sevis atstāsi tīrāku, kā brīdī, kad tajā ieradies.
Ja lasot šo, uzbūri galvā ainiņu par kolosālu atpūtu pie jūras, joz uz Jūras priedēm – izcils kempings, kur starp priedēm un viļņiem vari atrast, iespējams, tavu labāko šīs vasaras atpūtu pie jūras. Atpūtnieku rīcībā gan vasaras mājas pie jūras, gan divstāvu guļbūves namiņi, pirts un īpašas zonas sporta aktivitātēm.
Kempings pie Jūras. Foto: Jūras priede, kempings