Suns automašīnā, Photo by Andrew Pons on Unsplash
Kad ģimenē ienācis suns, dažāda veida pārbraucieni prasa papildus sagatavošanos un plānošanu. Ir jāpadomā, kā droši pārvadāt mājdzīvnieku, kas jāņem vērā? Daudzi no noteikumiem, kas mums asociējas ar cilvēku drošību automašīnā, patiesībā attiecas arī uz mājdzīvnieku pārvadāšanu. Kas tad ir jāņem vērā, dodoties ceļojumā vai braucienā vienā automašīnā kopā ar suni?
Ceļojumu kastes, būri dzīvnieku pārvešanai
Tu noteikti zini, ka suņa turēšana klēpī nav droša, tāpat patiesībā arī suņa pārvešana pikapa bagāžniekā nav pati drošākā metode. Ja tādu izvēlies – tad pārliecinies, ka ir pietiekami kvalitatīvas restītes starp salonu un bagažnieku, kā arī suni ir nodrošināti visi apstākļi viņa labsajūtai.
Ceļojumu kastes ir viens no drošākajiem dzīvnieka pārvadāšanas veidiem automašīnā, protams, ja vien tavs četrkājainais draugs ir tik liels, lai tajā ietilptu. Kad izvēlies ceļojuma kasti, noteikti pievērs uzmanību:
- Vai tā ir triecienizturīga, pretējā gadījumā avārijas situācijā tā nepasargās suni. Vēlams, lai alumīnijs vai plastmasa būtu pastiprināti ar stiklašķiedru – tādas kastes būs krietni izturīgākas.
- Vai kaste nodrošina pietiekamu gaisa cirkulāciju? Pārliecinies, ka izvēlētais kastes dizains vai modelis nodrošina pietiekamu gaisa cirulāciju un dzīvniekam nebūtu apgrūtināta elpošana.
- Neizvēlies pārāk nopakopu un izolētu kasti – tādējādi tu to varēsi izmantot dažādos gadalaikos un dzīvniekam nebūs pārāk karsti.
Ieplāno pauzes savā ceļojumā
Ceļošana ar suni nedaudz līdzinās ceļošanai ar bērnu. Pat ja Tu vari piespiest sevi turpināt braukšanu vairākas stundas, lai ātrāk nokļūtu galamērķī, ir jāņem vērā arī suņa vajadzības. Gaidiet, ka apstāsies ik pēc pāris stundām centies apstāties, lai ļautu viņam izstaigāties, izstaipīties un nokārtoties. Pa šo laiku arī pats vari izbaudīt nelielu pārtraukumu – pat ja teorētiski Tu varētu turpināt braukt vēl ilgi, atceries, ka arī cilvēka ķermenis nav piemērots sēdēšanai neskaitāmas stundas pēc kārtas.
Izslēdz elektriskos logus
Ja tavas automašīnas logi atveras, vienkārši nospiežot podziņu durvīs, tad ņem vērā, ka tos viegli var atvērt arī tavs suns. Ja tev šķiet, ka tas nav nekas slikts, ja suns izbāž galvu pa auto logu, tad esi prātīgs un uzmanīgs – diemžēl ir gadījumi, kad suņi mēdz arī izlekt no braucošas automašīnas. Tāpat pastāv risks, ka nejauši uzperot ar kāju, atvērtais logs var atkal aizvērties un saspiest dzīvnieka kaklu.
Līdzi ņem ūdeni un bļodu
Suņiem nepieciešama regulāra piekļuve ūdenim. Tas ir īpaši svarīgi garākā ceļa braucienā. Labākais veids, kā to nodrošināt – turēt automašīnā bļodiņu un pudeli ar ūdeni kā daļu no sava “avārijas komplekta”, bez kura brauciens nesākas.
Neatstāj suni automašīnā vienu
Pat, ja tu dodies tikai uz veikalu, neatstāj suni automašīnā vienu pašu. Nekad nevar zināt, kas var notikt. Vasaras mēnešos suns var pārkarst līdz nāvei. Arī citā laikā viņš var satraukties, piemēram, par saimnieka prombūtni un krietni paplosīt automašīnu, viņš var ieraudzīt aiz loga kādu sev nepatīkamu radījumu – kaķi vai kādu cilvēku, varbūt citu suni un satrakoties…
Izlasi arī:
Ērces un blusas – kādas slimības tās var izraisīt un kā pasargāt mājdzīvnieku?
Sunim sauss deguns – ko tas nozīmē?
Kādēļ sunim ir nepieciešamas peldes?
Sunim aizcietējums – ko darīt?
Suns automašīnā, Photo by Andrew Pons on Unsplash