Atvieglotas mēnešreižu sāpes, Image by Messan Edoh from Pixabay
Mēnešreižu sāpes ir delikāta aktualitāte vairums sievietēm. Ir dažādas intensitātes menstruāciju sāpes, un bieži vien to mazināšanai lietojam atsāpinošus līdzekļus. Tomēr ir vēl vairāki veidi, kā tās atvieglot.
Dzer vairāk ūdeni
Vēdera uzpūšanās var izraisīt diskomfortu un pasliktināt menstruāciju krampjus. Ūdens var samazināt vēdera uzpūšanos menstruāciju laikā un mazināt dažas no tā izraisītām sāpēm. Arī karsta ūdens dzeršana var palielināt asins plūsmu visā ķermenī un atslābināt muskuļus. Tas var mazināt krampjus, ko izraisa dzemdes kontrakcijas.
Dzer zāļu tējas
Zāļu tējām piemīt pretiekaisuma īpašības, kas var mazināt muskuļu spazmas dzemdē, kas izraisa krampjus. Kumelīšu, fenheļa vai ingvera tējas dzeršana ir viegls, dabisks veids, kā mazināt menstruāciju krampjus. Turklāt zāļu tējām var būt citas priekšrocības, piemēram, stresa mazināšana un palīdzība bezmiega gadījumā.
Ēd pretiekaisuma produktus
Daži pārtikas produkti var dabiski atvieglot krampjus, un tie garšo lieliski. Pārtika ar pretiekaisuma iedarbību var palīdzēt veicināt asinsriti un atslābināt dzemdi. Ēd ogas, tomātus, ananāsus un garšvielas, piemēram, kurkumu, ingveru vai ķiplokus. Salāti, mandeles, valrieksti un treknās zivis, piemēram, lasis, var arī palīdzēt mazināt iekaisumu riskus.
Mēnešreižu laikā izlaid gardumus
Kaut arī šokolādes braunijs vai frī kartupeļi varētu šķist garšīgi, pārtikas produkti ar augstu cukura, trans-tauku un sāls daudzumu var izraisīt vēdera uzpūšanos un iekaisumu, kas vēl vairāk pasliktina muskuļu sāpes un krampjus. Apēd banānu vai citu augli, lai samazinātu vēlmi pēc cukura.
Nedzer kafiju
Kofeīns izraisa asinsvadu sašaurināšanos. Tas var savilkt dzemdi, padarot menstruāciju krampjus sāpīgākus. Ja bez kafijas nevari iztikt, mēnešreižu laikā lieto kafijas aizstājējus vai ēd uzkodas ar augstu olbaltumvielu saturu, vai dodies ātrā 10 minūšu gājienā, lai palielinātu enerģiju.
Izmēģini uztura bagātinātājus
D vitamīns var palīdzēt ķermenim absorbēt kalciju un mazināt iekaisumu. Citas piedevas, ieskaitot omega-3, E vitamīnu un magniju, arī var palīdzēt mazināt iekaisumu un pat padarīt menstruācijas mazāk sāpīgas. Lai iegūtu labākos rezultātus, vēlams lietot atbilstošas piedevas katru dienu, ne tikai menstruāciju laikā. Bet pirms šāda lēmuma pieņemšanas, noteikti konsultējies ar ārstu, vai Tev šī metode ir piemērojama!
Uzliec kaut ko siltu uz vēdera
Neliels karstums var palīdzēt muskuļiem atslābināties, uzlabot asins plūsmu un mazināt spriedzi. Kā variants - ieiet karstā dušā vai atpūsties karstā vannā, var arī uzlikt uz vēdera termoforu vai ko citu siltu.
Vingro
Ja Tev sāp, vingrinājumi var būt pēdējā lieta, kas ienāk prātā. Bet pat maigs vingrinājums atbrīvo endorfīnus, kas liek justies laimīgiem, mazina sāpes un atslābina muskuļus. Piecpadsmit jogas minūtes, vieglas izstiepšanās vai pastaigas var būt viss, kas nepieciešams, lai justos labāk.
Samazini stresu
Stress var pasliktināt krampjus. Izmanto stresa mazināšanas paņēmienus, piemēram, meditāciju, dziļu elpošanu, jogu vai savu iecienītāko veidu, kā parasti mazini stresu. Vari vienkārši aizvērt acis, dziļi ieelpot un iedomājieties mierīgu, drošu vietu, kas Tev ir nozīmīga. Koncentrējies uz šo vietu vismaz dažas minūtes, vienlaicīgi elpojot lēni un dziļi.
Izmēģini masāžu
Masāžas terapija ievērojami samazinot menstruāciju sāpes sievietēm ar endometriozi. Masāžas var mazināt dzemdes spazmas, atslābinot dzemdi. Lai visefektīvāk pārvaldītu menstruāciju krampjus, masāžas terapijai jākoncentrējas uz vēdera zonu. Bet visa ķermeņa masāža, kas samazina vispārējo stresu, var arī palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus.
Citi veidi, kā samazināt mēnešreižu sāpes
Zināma un ierastākā metode ir bezrecepšu zāļu lietošana, ko piekopj vairum sievietes, kurām ir vidēji smagas vai smagas mēnešreižu sāpes. Ja ar menstruāciju sāpēm netiec galā pati vai tās ir pārāk intensīvas, noteikti griezies pie ārsta, kas Tevi izmeklēs un nozīmēs piemērotu terapiju.
Lasi arī:
- Pirmsmenstruālais sindroms (PMS) – kā to mazināt?
- Pārmērīga menstruālā asiņošana — iemesls nopietnam satraukumam
- Neregulāras mēnešreizes - kādi ir neregulāra cikla cēloņi?
Atvieglotas mēnešreižu sāpes, Image by Messan Edoh from Pixabay