Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā citi var redzēt manu atrašanās vietu Google Maps kartē?

Google maps atrašanās vieta, Photo by Ingo Joseph from Pexels

Google maps atrašanās vieta, Photo by Ingo Joseph from Pexels

Ir dažādi viedokļi par to, ir vai nav labi darīt zināmu savu atrašanās vietu citiem. Visbiežāk cilvēkus satrauc drošības jautājumi – kas notiks, kad visi uzzinās, ka manis nav mājās – vai tas nav ielūgums zagļiem? Tajā pašā laikā ir virkne situāciju, kad ir ļoti svarīgi zināt, kur atrodas mani draugi vai ģimenes locekļi. Protams, ka pastāv iespēja nepārtraukti zvanīt un precizēt “kur tu esi?” un “Pēc cik ilga laika būsi?”, tomēr jāatzīst, ka šis nav visai ērts paņēmiens.

Kā uzzināt, kur precīzi atrodas kāds cits cilvēks? Vai jebkurš var redzēt, kur es atrodos? Labā ziņa - tas būs atkarīgs tikai no Tevis! Bez Tavas atļaujas neviens to neredzēs. Lūk, dažas lietas, kas tev ir jāzina:

Kādas ir situācijas, kad atrašanās vietas kopīgošana var palīdzēt?

Ceļojumi un tikšanās ar draugiem

Iedomājies situāciju – esat ar draugiem kādā svešā pilsētā, ceļojumā vai kur citur – piemēram, tirgū… Esat pašķīrušies un tagad Jums vienam otru jāatrod! - Tas var būt pamatīgs izaicinājums. Daudz vienkāršāk būtu, ja varētu ielūkoties kartē, kur redzama draugu atrašanās vieta. Ne visu – bet savu izvēlēto draugu, vai ne?

Drošības jautājumi vecākiem un bērniem

Daudzi pusaudži atzīst, ka jūtas atviegloti, kad mamma beidzot nezvana ik pēc 10 minūtēm, lai konstatētu, kur es esmu un cikos būšu. Ja ģimene ir vienojusies par vienu kopīgu risinājumu, kas palīdz ieraudzīt vienam otra atrašanās vietu. Google Maps ir lielisks, jo tas palīdz saglabāt sirdsmieru vecākiem, kā arī ir redzama baterijas uzlāde – līdz ar to atvase nevarēs vienkārši izslēgt telefonu un aizbildināties, ka baterija beigusies. Tāpat – ja baterija tuvojas izsīkumam, Vecāki var to pamanīt un sazināties ar bērnu, atgādināt, ka nav īstais laiks telefona spēlītēm un jāpietaupa baterija, lai tālrunis neizslēgtos.

Ierašanās laika prognozēšana

Kā ir gaidīt kādu ierodamies, īpaši, ja viņš mēro garāku ceļu un ir grūti prognozēt, cik ātri būs mērojams atlikušais posms? Savas atrašanās vietas kopīgošana ļoti atvieglo komunikāciju un kopīgu laika plānošanu. Dalieties ar savu plānoto ierašanās laiku. Tu vari izmantot Google Maps navigāciju, kurā atzīmē galamērķi un pārvietošanās veidu – piemēram, ar kājām, ar auto vai ar velosipēdu. Pēc tam vari kopīgot to visu, tostarp savu atrašanās vietu un plānoto ierašanās laiku galamērķī ar kādu citu.

Kā kopīgot savu atrašanās vietu ar citiem?

  • Izvēlies, kam būsi un kam nebūsi redzams! Lietojot Google karti un produktus, ir iespējams kopīgot savu atrašanās vietu un padarīt to redzamu citiem cilvēkiem. Labā ziņa ir tā, ka neviens, kam jūs to neatļaujat, nevar redzēt jūsu atrašanās vietu.
  • Vecāku pārvaldības iespējas. Vecākus noteikti nomierinās fakts, ka Family link lietotnē ir iespējams noteikt arī atļaujas un ierobežojumus savu bērnu kontos, lai viņi nejauši neizpaustu datus par savu atrašanos nevēlamām personām.
  • Pieprasi atrašanās vietas atrādīšanu no citiem: Tāpat lieliski ir tas, ka Tev ir iespēja pieprasīt kādam citam, lai viņš Tev parāda, kur atrodas un kopīgo savu atrašanās vietu. Tu vari no Google maps atrast kontaktpersonu un nosūtīt pieprasījumu. Ja kontaktpersona akceptēs, varēsi redzēt, kur viņš atrodas.

Lai padarītu redzamu savu atrašanās vietu kādam citam:

Atver lietotni Google Maps, uzklikšķini uz sava profila attēla un Tev parādīsies izvēlne sava konta pārvaldei. Izvēlies “Atrašanās vietas kopīgošana

Izveido jaunu kopīgošanas gadījumu un šai brīdī vari norādīt – uz cik ilgu laiku Tu būsi šim cilvēkam redzams. Pēc noklusējuma parasti tiek piedāvāta 1 stundas redzamība. Taču tu vari to mainīt, laiku palielinot vai samazinot, kā arī norādot, ka redzamība var būt bez laika ierobežojuma līdz brīdim, kad pats manuāli to izslēgsiet.

Ja otram cilvēkam nav Gmail konta, tad parādīsies papildu brīdinošais paziņojums. Pēc tam Tu vari atzīmēt komunikācijas kanālu, caur kuru nosūtīsi cilvēkam savu atrašanās vietu. Vari izvēlēties epastu, messenger, Whatsapp u.c.

Savukārt cilvēks saņems ziņu: Skatiet manu atrašanās vietu reāllaikā pakalpojumā Maps: saite uz Jūsu atrašanās vietu.

Kādus datus redzēs persona, ar kuru būsiet kopīgojis savu atrašanās vietu?

Personas, kurām darīsiet zināmu savas atrašanās vietu, varēs redzēt Tavu vārdu, fotoattēlu un faktisko atrašanās vietu reallaikā dažādos Google produktos, tostarp Google maps. Tas var ietvert arī informāciju par to, ko Tu pašlaik dari – piemēram, vai Tu ej vai brauc, kā arī Tavas ierīces informāciju – piemēram, akumulatora darbības ilgumu un Tavas iestatītās vietas kartē, piemēram, mājas, darbu vai citus galamērķus.

Kā apturēt savas atrašanās vietas kopīgošanu?

Pārtraukt atrašanās vietas kopīgošanu ir pavisam vienkārši – tu vari atvērt Google Maps lietotni Maps, pieskarties sava profila attēlam un atrašanās vietas kopīgošanai. Pēc tam izvēlies pieskarties tās personas profilam, ar kuru vairs nevēlaties kopīgot savu atrašanās vietu un spiediet “Apturēt”

Īsumā jāteic, ka, lai arī drošība internetā ir ārkārtīgi būtiska, saprātīgi lietojot mūsdienu iespējas, vari pat uzlabot savu un savu bērnu drošību, kā arī atvieglot komunikāciju ar draugiem un paziņām ceļojumu laikā, pārbraucienos u.c. Izmēģini pats!

Lasi arī:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...