Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iepazīstināt suni ar kaķi?

Suns un kaķis, Photo by Sharon McCutcheon: https://www.pexels.com/photo/photo-of-people-holding-siamese-cat-and-chihuahua-1909802/

Suns un kaķis, Photo by Sharon McCutcheon: https://www.pexels.com/photo/photo-of-people-holding-siamese-cat-and-chihuahua-1909802/

Daudzi no mums dala savas mājas ar dažādiem pūkainiem draugiem. Tāpat kā cilvēkiem, dažādu sugu līdzāspastāvēšana, piemēram, suņu un kaķu, ik pa laikam var izraisīt konfliktus. Tomēr, ja tiek nodrošināta piemērota vide, atbilstoša apmācība, un iepazīšanās, kaķi un suņi var saprasties, dzīvot harmoniski un mierīgi un pat kļūt par labākajiem draugiem uz visiem laikiem.

Plāno uz priekšu un sagatavo vidi

Kad ieved jaunu kaķi vai suni savās mājās, vienkārši pārliecinies, ka esošais mājdzīvnieks jūtas droši un ir nodrošināts ar visiem resursiem, tostarp pārtiku, ūdeni, rotaļlietām, guļamtelpu utt. Resursiem nevajadzētu būt dalītiem. Izlemjot, kur katrs no mājdzīvniekiem paliks, pakāpeniski sāc izvietot jaunus priekšmetus mājā. Tādā veidā esošajam mājdzīvniekam būs laiks pielāgoties pārmaiņām pirms jaunā kaimiņa ierašanās.

Ievadīšanas process būs mazāk saspringts, ja suns vai kaķis, kuru uzņem savās mājās, iepriekš ir bijis citu sabiedrībā vai dzīvojis kopā ar citām sugām. Ja ir šaubas par to, kā esošais suns reaģēs uz jaunu iemītnieku, apsver citus aspektus, lai nodrošinātu jaunā dzīvnieka netraucētu ievadīšanu. Noskaidro visu par suņa veidu vai šķirni. Piemēram, terjerus un kurtus audzē, lai dzenātu vai medītu citus dzīvniekus, līdz ar to sadzīvot var rasties problēmas, ja iepriekš dzīvnieks nav kopā dzīvojis bez problēmām ar citu dzīvnieku.

Sāc atsevišķi un nodali teritoriju

Pārliecinies, ka mājas mīlulis un jaunpienācējs nesazināsies — turi kaķi vienā zonā, bet suni otrā, izmantojot koridoru, kāpnes, mājdzīvnieka vārtus vai bērnu vārtus. Lai gan tas ir pakāpenisks process, tie joprojām ir jānošķir, līdz viņi pieņem viens otra klātbūtni. Pēc tam ļauj viņiem 1 vai 2 dienas pierast pie savas vides.

Nodrošini mājdzīvnieka komfortu

Saglabā esošā mājdzīvnieka dzīvi tāpat kā līdz šim. Tas nozīmē, ka ir jānodrošina aprūpe, atbalsts, spēles laiks, mijiedarbība, piemēram, glaudīšana, papildu pastaigas utt., lai viņi justos mīlēti un netiktu atstumti.

“Apmaini smaržas”

Pirms jebkāda veida klātienes iepazīstināšanas ir noderīgi iepazīstināt kaķi ar suņa smaržām un otrādi. Apmaini viens otra smaržas, lai iepazīstinātu dzīvniekus. Lai to izdarītu, var apmainīt segu, uz kura guļ suns, ar segu, uz kura guļ, piemēram, kaķis, kas palīdzēs viņiem pierast pie otra smaržām. Dari to vismaz nedēļu.

Uzmani abus

Uzraugi abus mājdzīvniekus, nodrošinot, ka nav nekontrolējamu brīžu. Var gadīties, ka kāds no mājdzīvniekiem būs aizkaitināts — tādā gadījumā esi mierīgs. Ņem vērā, ka šis process var ilgt dienas, nedēļas vai pat mēnešus. Turpini iepazīstināt vienu ar otru, kad viņi ir atslābuši.

Ļaujiet viņiem izpētīt otra apgabalus

Tiklīdz abi mājdzīvnieki ir nomierinājušies, ir ieteicams ļaut tiem izpētīt otra vietas. Tā kā esi norādījis viņu apgabalus, ļauj viņiem izpētīt apgabalus ārpus viņu zonām.

Nodrošini vizuālo kontaktu caur barjerām

Ja mājdzīvnieki izskatās mierīgi, iespējams, ir pienācis laiks ļaut viņiem satikties, taču sākotnēji šīs sesijas ir īsas. To darot, pārliecinies, ka abi mājdzīvnieki ir brīvi. Izmantojot daļēji aizsegtus bērnu vai mājdzīvnieku vārtus, sakārto vizuālo ievadu, ievērojot attālumu starp abiem dzīvniekiem. Vēro, vai mājdzīvnieki izskatās mierīgi, pozitīvi satraukti un patīk, ka viņi izbauda mirkli. Atkārto šīs sesijas vairākas dienas vai nedēļas.

Beidzot iepazīstini “pa īstam”

Līdz šim mājdzīvnieki ir bijuši attālināti un atalgoti par mierīgu attieksmi viens pret otru. Tagad, saglabājot kontroli, var ļaut viņiem abiem tuvoties norobežojumiem. Katram gadījumam turi suni pie pavadas un arī pārliecinies, ka kaķis nepārlēks pāri vārtiem. Šajā posmā nevienam no viņiem nav atļauts pieskarties otram, bet viņi var viens otru ostīt. Sāc novērot. Ja abi šķiet mierīgi, barjeras kādu laiku var noņemt.

Galu galā, pakāpeniski palielinot katras sesijas laiku, ļauj kaķim un sunim atrasties vienā telpā. Šajā pēdējā posmā joprojām ir laba ideja katram gadījumam turēt suni pie pavadas. Katru reizi, iepazīstinot ar mājdzīvniekiem, pārliecinies, ka tie kļūst tuvāk viens otram.

Ļauj dzīvot kopā

No sākuma līdz beigām, ja viņi beidzot ir iemācījušies paciest viens otru, tad ir pēdējais laiks dzīvot kopā. Neatkarīgi no tā visa, pārliecinies, ka suns nevar piekļūt kaķa barībai. Nodrošini saviem mājdzīvniekiem apmācības, rotaļlietas, uzmanību utt. viņu garīgajai un fiziskajai izaugsmei.

Lasi arī:

Suns un kaķis, Photo by Sharon McCutcheon: https://www.pexels.com/photo/photo-of-people-holding-siamese-cat-and-chihuahua-1909802/

Suns un kaķis, Photo by Sharon McCutcheon: https://www.pexels.com/photo/photo-of-people-holding-siamese-cat-and-chihuahua-1909802/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas