Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā ieziemot ziemcietes un graudzāles?

Ziemcietes un graudzāles ziemā, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Ziemcietes un graudzāles ziemā, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Rit pēdējie dārza darbi, un ja vēl neesi paspējusi ieziemot savas ziemcietes, tad ir vērts atcerēties, kā to pareizi darīt! Ja nebūsi parūpējusies par saviem augiem, tad kailsals var likt tiem no Tevis atvadīties pavisam.

Kāpēc ziemcietes jāieziemo?

Mēs visi cenšamies sevi pasargāt no bojāejas. Arī dabā tā ir iekārtots. Koki un krūmi nenomet savas lapas tāpat vien – tie gatavojas ziemai, salam. Un lapu nomešana ne vien bagātina augu ar barības vielām, kas izdalās lapām trūdot, bet arī ļauj kokiem pasargāt savas saknes no sala. Arī sniega sega pilda šo tik svarīgo funkciju, tomēr ne vienmēr ir sniegs. Ja uznāk kailsals, tas ielaužas līdz pat saknēm un var augus izsaldēt līdz tas nobeidzas pavisam. Arī ziemcietes novīst, cenšoties kaut nedaudz pasargāt un pabarot savas saknes ar savītušo auga daļu. Diemžēl ne vienmēr augs pats tiek ar salu galā, tādēļ to ir vērts ieziemot.

Kā ieziemot ziemcietes?

Ziemcietes nevajadzētu nogriezt līdz pašai zemei, bet gan atstāt trešdaļu no auga, un pārējo daļu nogriezt pavasarī. Tomēr pilnīgu auga nogriešanas praksi piekopj daudzi, tādēļ vērts atcerēties, ka tādā gadījumā noteikti augi jāapsedz. Ziemciešu apsegšanai noder gan kūdra, gan skujkoku zari. Mūžzaļās ziemcietes neapgriež, bet saīsina pavasarī.

Kā ieziemot graudzāles?

Graudzāles, atšķirībā no ziemcietēm, neapgriež rudenī nemaz. To jādara pavasarī. Smalkās un mazās graudzāles izķemmē ar pirkstiem vai ļoti viegli ar grābekli, bet mūžzaļas graudzāles saīsina tikai galotnēs pēc nepieciešamības.

Graudzāles var nedaudz pirms ieziemošanas apgriezt, ja tās ir aplauztas, bet ne līdz pašai zemei. Kuplās graudzāles uz ziemu sien kūlīšos vai bizēs, lai tās izturētu ziemu un netiktu nolauztas.

Lasi arī:

Kāpēc un kā balsināt – kaļķot kokus tieši rudenī?

Kā ieziemot mārtiņrozes jeb krizantēmas?

Kad un kā stādīt ziemas ķiplokus?

Kādas kļūdas nepieļaut, ieziemojot dārzu?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...