Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā iztīrīt rūsas traipus no apģērba?

Apģērba tīrīšana, Photo by Julianna Arjes on Unsplash

Apģērba tīrīšana, Photo by Julianna Arjes on Unsplash

Ja noliec slapjās drēbes vai apavus uz sarūsējuša žāvēšanas plaukta radiatoriem vai kur citur, kur ir rūsa, tas noteikti novedīs pie brūngani sarkana traipa. Lai arī rūsas traipi ir grūti iztīrāmi, par laimi, ir daži veidi, kā to izdarīt. Ir vairākas tautas metodes, kas var iztīrīt vai vismaz krietni samazināt rūsas pleķi no auduma. Tev vien nepieciešams kāds no sekojošiem līdzekļiem: citrons un sāls, etiķis, skābpiens vai citrons un verdošs ūdens.

Citrons un sāls pret rūsas traipiem

Nekrīti panikā, ja pēkšņi ieraugi svaigu rūsas traipu! Citrons un nedaudz sāls var viegli atbrīvot no traipa. Izspied pusi citrona sulu virs traipa, uzber virsū sāli un ļauj tam kādu laiku iestāvēties, pēc tam izskalo un ievieto veļas mašīnā mazgāties. Kad veļas mašīna savu darbu ir paveikusi, pavisam iespējams, ka rūsas traipu vairs nemanīsi. Ņem vērā, ka tumšas vai krāsainas drēbes var pabalēt vietā, kur uzliets citrons. Tādēļ pārliecinies par auduma krāsas noturību pirms šādā veidā mēģini atbrīvoties no traipa.

Etiķis

Ja mājās nav citrona, bet ir etiķis, tas var arī radīt brīnumus pret rūsas traipiem uz gaišām drēbēm. Sajauc nedaudz sāls un dažas ēdamkarotes etiķa un uzklāj maisījumu uz traipa. Labi izberz to ar vecu zobu suku un ļauj tam nostāvēties pusstundu. Pēc tam apģērbu izmazgā veļas mašīnā kā ierasts. Šis veids arī labāk piemērots gaišas krāsas apģērbam.

Skābpiens

Vai rūsas traips ir uz krāsainām drēbēm? Skābais piens drīz būs Tavs labākais draugs. Skābpienā esošās baktērijas var izēst rūsas traipus. Piepildi spaini vai vannu ar rūgušpienu un ļauj drēbēm tajā izmirkt visu nakti. Pēc tam izskalo apģērbu un mazgā veļas mašīnā kā ierasts.

Citrons un verdošs ūdens

Rūsas traipi uz zamšādas? Tad, iespējams, vislabāk ir izvairīties no iepriekšminētajiem padomiem. Tomēr var ierīvēt traipu ar citrona sulu un pēc tam turēt virs tējkannas ar verdošu ūdeni. Verdošā ūdens tvaiku un citronu sulas kombinācija lēnām izšķīdinās traipu.

Ņem vērā, kā augstāk minētie padomi var negarantēt simtprocentīgu traipu iztīrīšanu. Ja vēlies būt maksimāli drošs par rezultātu, dodies uz tuvāko ķīmisko tīrītavu, kur Tev uzreiz būs skaidrs, vai traips vispār būs likvidējams pilnībā.

Citi noderīgi padomi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...