Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iztīrīt sunim ausis?

Suņa ausis, Image by Robert Allmann from Pixabay

Suņa ausis, Image by Robert Allmann from Pixabay

Uzņemot suni savā ģimenē, esi gatavs kopt viņa kažoku, tīrīt zobus, griezt nagus un arī tīrīt ausis. Tomēr ausu tīrīšana nav viegla: nedrīkst pārspīlēt, tīrot suņa ausis, bet arī nedrīkst ausu tīrīšanu pilnībā ignorēt. Ausu infekcijas ir daži no visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kādēļ suņiem jāapmeklē veterinārārsti.

Kāpēc sunim jātīra ausis?

Suņa ausu tīrīšana samazina iespējas kucēnam iegūt ausu infekcijas. Mitras, tumšas vietas ir rauga un baktēriju (un dažreiz arī ērču) vairošanās vieta, tāpēc netīrumu vai mitruma (vai abu) uzkrāšanās suņa auss kanālā var ātri izraisīt infekciju. Vairākos gadījumos iekšējās auss infekcija sākas no ārpuses un turpina attīstīties auss iekšpusē. Dažos gadījumos ausu infekcija, ja to neārstē, var izraisīt kurlumu vai citus nopietnākus traucējumus.

Cik bieži jātīra suņa ausis?

Tas ir atkarīgs no suņa. Šķirnēm ar īpaši pūkainām vai garām ausīm būs nepieciešama biežāka ausu tīrīšana. Tas ir tāpēc, ka netīrumi, mitrums un putekļi uzkrājas ātrāk un ilgāk pielīp pie šāda veida ausīm. Dažas suņu šķirnes, kuras saimniekiem rūpīgi jāuzrauga, ir:

  • Baseta suņi
  • Bīgli
  • Kokerspanieļi
  • Šarpeji
  • Pūdeļi un citi suņi.

Suņiem, kuri daudz laika pavada ūdenī, ir lielāka iespēja saslimt ar ausu infekciju. Noteikti nožāvē suņa ausis pēc tam, kad viņš ticis vannots vai peldējies.

Ņem vērā, ka pārāk bieža ausu tīrīšana arī var izraisīt infekciju. Veselīga suņa ausis ieteicams tīrīt tikai tad, ja manāmas pazīmes: iekaisums, apsārtums, izdalījumi vai tad, ja suns pastāvīgi kasās pie ausīm. Ja no suņa ausīm nāk kaut kas nepatīkams, tas skaidri norāda, ka kaut kas nav kārtībā.

Vislabāk, protams, ausu tīrīšanu uzticēt veterinārārstam. Sevišķi, pirmo reizi. Tāpat, tieši veterinārārsts pamācīs, kā pareizi tīrīt ausis Tavam mājdzīvniekam.

Kas nepieciešams, lai tīrītu ausis sunim?

Viss, kas nepieciešams, lai sunim nodrošinātu labu ausu tīrīšanu, ir veterinārārsta apstiprināts, suņiem drošs ausu tīrīšanas līdzeklis, kokvilnas bumbiņas vai marle un dvielis. Nelietojiet cilvēkiem paredzētus produktus! Ieteikts turēt dzīvnieka tuvumā arī dažus kārumus, lai apbalvotu savu suni pēc katras auss iztīrīšanas.

Kā tīrīt sunim ausis?

Ņem vērā, ka tāpat kā pie jebkurām citām higiēnas procedūrām, arī ausu tīrīšanai vislabāk pieradināt suni jau no kucēna vecuma. Ja kucēnam nav nepieciešama ausu tīrīšana, tad var pieradināt viņu pie tā, ka austiņas vispār tiek aiztiktas, lai pēc tam nesanāk nelegāla situācija, ka suns pie reālas ausu tīrīšanas jūtas satraukts un var satraumēt saimnieku. Ja ir šķirne ar ārkārtīgi matainām ausīm, tad pēc ausu matiņu kopšanas jeb apgriešanas tīrīšana būs daudz vieglāka.

  • Vispirms maigi paglaudi, pamasē vai samīļo suņa ausis, lai pārliecinātos, ka sunim nesāp. Pārliecinies arī, ka suns ir labā, mierīgā omā.
  • Izvēlieties mājās pazīstamu vietu, kurā nebaidies saslapināties.
  • Noliec dvieli.
  • Apsēdies ar suni starp ceļiem. Ja ir liels suns, var izmantot istabas stūri, lai kucēns nevarētu griezties atpakaļ.
  • Turi tīrīšanas šķīdumu vienā rokā un pacel vienu ausi ar otru roku.
  • Esi uzmanīgs, lai neiebāztu pudeles galu suņa ausī, viegli izsmidzini tīrīšanas šķīdumu auss kanālā.
  • Masē suņa ausi pie pamatnes 30 sekundes. Būs dzirdamas skaņas, kas nozīmē, ka suņa ausis attīrās.
  • Pēc 30 sekundēm izmantojiet marli vai vates tamponu, lai noslaucītu auss atloku iekšpusi.
  • Šajā brīdī suns kratīs galvu. Arī tas ir labi. Viņš palīdz šķīdumam izskalot apkārt esošos gružus vai netīrumus.
  • Pēc kārtīgas kratīšanas vēlreiz noslauki ausi ar svaigu vates tamponu vai marles gabalu.
  • Iedod sunim kārumu un paslavē to.
  • Procedūru atkārto ar otru suņa ausi.

Atceries – šī pamācība ir paredzēta vien ar tiem līdzekļiem, ko var iegādāties veterinārajās aptiekās speciāli suņu ausu tīrīšanai mājas apstākļos.

Pat ja ir ļoti daudz redzami netīrumi, nekad neliec neko suņa ausī, lai kaut ko izspiestu vai “dziļi iztīrītu”. Ir atļauts maigi iebāzt pirkstu ausī - ja nepieciešams izņemt svešķermeni. Šādā situācijā ir prātīgi jāizmanto salveti, kas piemērotas suņu ausu tīrīšanai un iegādājamas veterinārajās aptiekās. Pat tad konsultējies ar savu veterinārārstu! Ja suns jebkurā brīdī raud vai šķiet, ka viņam ir reālas sāpes, pārtrauc procesu un sazinies ar veterinārārstu.

Ja nejauši pieskaries suņa ausij ar pudelīti, kas satur līdzekli suņa ausu tīrīšanai, pirms atkārtotas lietošanas noslauki to ar dezinfekcijas līdzekli vai spirtu, jo uz tās var palikt netīrumi, no kuras pēc tam var veidoties infekcijas, ja tie atkārtoti var kaut kādā veidā nokļūt suņa ausī.

Lasi arī:

Suņa ausis, Image by Robert Allmann from Pixabay

Suņa ausis, Image by Robert Allmann from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas