Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā kļūt par labiem vecvecākiem

Vecvecāki. Foto:Mikhail Nilov, Pexels.com

Vecvecāki. Foto:Mikhail Nilov, Pexels.com

Gaidot pasaulē ierodamies mazbērnu – it īpaši pirmo, lielai daļai topošo vecvecāku sāk rasties pārdomas par to, ko un kā darīt, lai kļūtu par pašiem, pašiem labākajiem opīšiem un omītēm visā visumā. Galvenā atbilde uz šo jautājumu ir – vienkārši bezgala mīlēt savus mazbērnus. Tomēr ir vēl pāris likumi, kurus jāievēro labiem vecvecākiem:

- Cieniet vecāku audzināšanas metodes. Lai kā arī gribētos iepriecināt bērnu un atļaut viņam darīt to, ko vecāki neļauj, ievērojiet vecāku noteikumus.

- Pēc iespējas bieži apciemojiet mazbērnu, bet nekļūstiet uzmācīgi. Ja bērns kādā brīdī nevēlās aktīvi komunicēt ar vecvecākiem, pieņemiet bērna izvēli. Par to nekādā gadījumā nevajag apvainoties.

- Stāstiet mazbērnam smieklīgus stāstus par viņu vecākiem bērnībā. Bērniem šādi stāsti ārkārtīgi patīk.

- Nevajag bērnu salīdzināt ar viņa vecākiem. Piemēram, sakot -mammīte tavā vecumā gan jau sen lasīja ( gāja uz podiņa, piedalījās olimpiādē, prata braukt ar divriteni utt.)

- Vienmēr centieties apmeklēt bērnam svarīgus pasākumus – dzimšanas dienas, koncertus, izlaidumus…

- Mēģiniet neatteikt, kad vecāki lūdz pieskatīt mazbērnu, lai atpūstos. Lai arī atpūšanās neizklausās pēc gana nopietna iemesla, īpaši mazu bērnu vecākiem tā ir ļoti, ļoti nepieciešama. Protams, visam ir savas robežas.

- Nemēģiniet konkurēt ar otriem bērna vecvecākiem.

Skaties arī video, kur režisore Dace Pūce atklāj, kāpēc neļauj sevi saukt par vecmāmiņu

Interesanti:

Dināra Rudāne stāsta, ka viņas mamma mazmeitu lutina krietni vairāk, nekā meitu

Lauris Reiniks ar lepnumu stāsta par savu talantīgo vecmāmiņu

Norumunds Rutulis par svarīgo vectētiņa lomu


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...