Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā noņemt no automašīnas darvu?

Automazgāšana. Photo by Kaboompics .com from Pexels

Automazgāšana. Photo by Kaboompics .com from Pexels

Karstā vasaras saule kausē ne tikai mūsu miesas – karstumā mēdz izkust arī ceļi, jeb pareizāk sakot, darva, kas izmantota asfaltēšanā. Laikā, kad ceļa segums saulē sakarst, īpaši, ja brauc pa nesen uzklātu asfaltu vai aizpildītu bedru aleju, darva var uzšļakstīties uz auto. Nereti gadās, ka pēc veldzējoša brauciena uz jūru vai burzīšanās pa pilsētu tveicīgā dienā mēs konstatējam melnus, lipīgus pleķus uz riteņu arkām, durvju apakšpusē un ārkārtējos gadījumos pat uz automašīnas pārsega vai logiem.

Darvas noņemšana no auto ar ūdeni vai dabīgiem līdzekļiem vien nebūs iespējama, jo darva ir uz eļļas balstīta viela, kas var pilnībā nesacietēt ļoti ilgu laiku. Lai pareizi noņemtu darvu, būs nepieciešams tīrīšanas līdzeklis, kura pamatā ir šķīdinātāji, lai gan arī tie no auto virsmas var noņemt arī spīdumu, tādēļ pēc darvas noņemšanas Tev vajadzēs automašīnu arī nomazgāt un vaskot, lai tā spīdētu. Dažādu auto ķīmiju vari atrast specializētos veikalos.

Lūk, piedāvājam divas metodes darvas noņemšanai:

Darvas noņemšanas aerosola lietošana

Nepieciešamie materiāli :

 • Auto vasks
 • Mikrošķiedras lupatiņas
 • Maigas ziepes vai mazgāšanas līdzeklis
 • Darvas noņemšanas līdzeklis.

Kas jādara:

 1. Sākumā samitrini lupatiņas ar darvas noņemšanas līdzekli, raugies, lai audums nav pārāk piesūcināts ar to un nepil. Var darvas noņemšanas līdzekli klāt arī tieši uz automašīnas.
 2. Pēc tam ar apļveida kustībām tīri darvas pleķus. Nekādā gadījumā neslauki taisni pāri darvas plankumiem.
 3. Kad audums kļuvis netīrs, nomainiet to un izmanto atkal tīru. Darvas plankumi mīkstināsies un izšķīstot var radīt pilošas svītras, kuras Tev vajadzēs noslaucīt.
 4. Atkārto šo procesu visur, kur nepieciešams, kur ir darvas plankumi.
 5. Kad darva noņemta, nomazgā automašīnu ar vieglu mazgāšanas līdzekli, siltu ūdeni. Mazgā auto , virzoties no augšpuses uz leju
 6. Beigās noskalo ar tīru ūdeni
 7. Ievasko automašīnu, kad esi pārliecinājies, ka visi darvas pleķi ir notīrīti. Tas palīdz arī aizsargāt automašīnas krāsu.

Mājsaimniecības izstrādājumu lietošana darvas notīrīšanai

Nepieciešamie materiāli

 • Auto vasks
 • Saimniecības preces (piemēram, zemesriekstu sviests)
 • Mikrošķiedras lupatiņas
 • Maigas ziepes vai mazgāšanas līdzeklis

Papildus profesionāliem tīrīšanas līdzekļiem, lai noņemtu darvu no automašīnas virsmas, varat izmantot dažādus sadzīves priekšmetus. Viens no izplatītājajiem - zemesriekstu sviests.

 1. Uzklāj mājsaimniecības izstrādājumu. Atkarībā no tā, kāda veida produktu jūs izmantojat, izsmidziniet to tieši uz darvas vai uzklājiet to, izmantojot mikrošķiedras dvieli.
 2. Ja izmanto zemesriekstu sviestu, izmanto mikrošķiedras dvieli, lai uz vietas, kurā atrodas darva, uzklātu daudz krēmveida sviesta (raugies, lai tas ir mīksts, nevis sacietējis) Ļauj sēdēt uz darvas vismaz 30 sekundes.
 3. Noslauki ar mikrošķiedras lupatiņu vai mīkstu mikrošķiedras dvieli, notīriet tīru gan mājsaimniecības izstrādājumu, gan darvu. Pārliecinieties, ka izmantojat mīkstu drāniņu, jo abrazīvs audums var saskrāpēt automašīnas virsmu. Atkārtojiet procesu, līdz visa darva nonākusi nost no auto.
 4. Nomazgā savu transportlīdzekli. Izmantojot vieglu mazgāšanas līdzekli un ūdeni, rūpīgi nomazgā automašīnas ārpusi.
 5. Kad esi mazgājis savu automašīnu, izskalo to ar tīru ūdeni. Ja nepieciešams, vaksē automašīnu.

Ja jums ir kādi jautājumi par darvas noņemšanu no automašīnas ārpuses, vai arī pats nejūties gana pārliecināts, lai eksperimentētu, droši vari iegriezties arī automazgātavās, kur speciālisti palīdzēs gan atbrīvoties no darvas pleķiem, gan ieteiks labāko risinājumu.

Bet gadījumā, ja esi izlēmis savu auto mazgāt pats, noskaidro, kur to drīkst darīt! Auto mazgāšana pagalmā ne vienmēr tas ir atļauta un legāla!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...