Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

VIDEO: Kā padzīt kurmi no dārza ar draudzīgām metodēm

Kurmis. Foto: Tabble/Pixabay.com

Kurmis. Foto: Tabble/Pixabay.com

Mīlīgais un pūkainais kurmis nemaz nav kaitīgs. Diemžēl daudzus neapmierina tā dabīgais dzīvesveids – rakt gaisa padeves izciļņus, kas bojā dārzu un piemājas mauriņu, tādēļ cilvēks to ir pieskaitījis pie dārza kaitēkļiem. Uzzini, kāds ir kurmja dzīvesveids un kā šo kaimiņu padzīt no dārza ar draudzīgām metodēm, lai uz sirdsapziņas nav kurmīša nāve.

Kurmja dzīve

Kurmis ir vientuļnieks, tas satiek ar citu kurmi vien vairošanās laikā, agrā pavasarī. Kurmju mammai pēc 40 dienām dzimst 2 – 9 mazuļi, kuri tiek aprūpēti aptuveni 2m zem zemes, rūpīgi, ar zālēm izklātā alas dobumā jeb ligzdā. Kurmjiem ir veseli 44 zobi, ar kuriem tie notiesā savu galveno pārtiku – sliekas. Kurmim dienā ietur 5 – 6 maltītes, un, lai gan katrā ēdienreizē tas var apēst nieka 20 – 22g slieku, gada laikā kurmis tās var notiesāt pat līdz 20kg!

Kurmis ir izcils sava amata pratējs – labirintu alas tas rok pat 100m garumā, veidojot ne tikai izciļņus virs zemes, bet arī kambarus, kas stiepjas pat līdz vairākiem metriem zem zemes, kuros tas uzglabā savas saķertās sliekas dzīvas, bet paralizētas. Lai gan kurmim nesagādā problēmas barības pievilināšana ar aromātu, kuru izdala tā siekalas, vietās, kur slieku apdzīvotība ir maza, tiek veidots lielāks alu labirints un, līdz ar to arī vairāk virszemes izciļņi.

Kā padzīt kurmi

Ir daudz un dažādas lamatas, indes, slazdi, biocīdi kurmju iznīcināšanai. Tomēr aicinām būt dabai draudzīgiem un labiem sirdī, tādēļ izvēlēties kurmim un savai karmai mazāk kaitīgās metodes kurmja aizdzīšanai, ja tas traucē ikdienu.

Tā kā kurmim ir ļoti spēcīgi attīstīta dzirde un oža, tas izvairās no vietām, kur ir spēcīgi smaržojoši apstādījumi. Kurmis noteikti negribēs tuvoties samteņu, karalisko fritilāriju, melno pupu, ķiploku, bazilika, melnā plūškoka, kaņepju stādījumu vietām. Šos spēcīgi smaržojošos augus var arī salikt kurmim alās, tomēr jārēķinās, ka tas var izveidot ap tiem vairākus jaunus rakumus, lai izvairītos no smakas, kas viņam tik ļoti netīk. Ir arī dažādas metodes, kuru laikā tiek izkūpinātas kurmja alas, lai kurmis bēg prom.

Kurmja lielākie dabīgie ienaidnieki ir peļu vanagi, mežacūkas, pūces, stārķi, suņi un kaķi. Protams, nebūs prātīgi savā piemājas dārzā uzturēt mežacūku kā mājdzīvnieku, bet kaķa un suņa klātbūtne kurmim arī liks pārvākties uz citu dzīves vietu.

Ja tomēr esat nolēmis kurmi noķert, aicinām izvēlēties kurmja veselībai nekaitīgu slazdu. Noķerot kurmi, to vajag vienkārši pārvest patālāk no mājām uz kādu nomaļu vietu. Nebūs gan labi, ja to ielaidīsiet kaimiņa dārzā vai laukā, tomēr ir daudz pamesti zemes gabali, kur kurmītim dzīvot mierā un pārticībā netraucētam.

Kā atbrīvoties no citiem nevēlamiem dārza ciemiņiem


Kurmis. Foto: Tabble/Pixabay.com

Kurmis. Foto: Tabble/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas