Pexels.com
Vai esi pamanījis, ka skatuves cilvēkiem ir izteikti balts smaids? Uz skatuves tas ir vajadzīgs, lai skatītāji arī tālākajās rindās šo skaistumu varētu pamanīt, bet zobārste Ineta Majore norāda, ka ikdienā saskaras ar gluži pretēju lūgumu: Cilvēki vēlas baltus, skaistus zobus un skaistu smaidu, bet ar žilbināšanu pārspīlēt nevēlas. Šāds smaids neizskatās dabisks. Kā panākt, lai visas zobu nepilnības tiktu novērstas un vienlaicīgi tiktu iegūts skaists, dabisks smaids? Atbilde ir zobu kronīši.
Kāpēc zobu kroņi?
Laika gaitā zobi zaudē savu vizuālo estētiskumu: mutē parādās aizvien vairāk plombes, kāds zobs var kļūt nedzīvs, agrāk uzliktie kronīši savu laiku jau ir nokalpojuši, kāds zobs jau iztrūkst, iespējams, zobi ir nedaudz nodiluši un tāpēc tie izskatās īsāki, utt. Ja cilvēks vēlas to visu novērst un iegūt skaistu smaidu, to ir iespējams izdarīt ar keramikas kroņu vai plāksnīšu palīdzību. Šī metode ļauj saglabāt pašu zobu dzīvu. Varētu pat teikt, ka tā ir protezēšanas augstākā pilotāža – saglabāt esošos zobus un ar zobu kronīšu palīdzību radīt smaidu, kas ir vizuāli pievilcīgs un īsts.
Zobārstniecības procedūra, kas rada smaidu 3 nedēļu laikā
Ja vēlies atjaunot savu smaidu ar zobu protezēšanas palīdzību, vispirms ir jāpiesakās vizītē pie speciālista. Vizītes laikā notiks izmeklēšana, lai noteikti esošo zobu stāvokli un Tavas vēlmes. Kopā ar speciālistu tiks nosprausts mērķis un līdzekļi, ar ko to panākt. Atvēli laiku godīgai sarunai, lai iegūtu tieši tādu rezultātu, kādu vēlies.
Kronīši tiek veidoti katram pacientam individuāli, ņemot vērā cilvēka vaibstus, sakodienu, sejas formu, acu krāsu, utt. Tie ir no keramikas, nevis metāla, tāpēc neviens pat nemanīs, ka Tev tie ir, ja jau pašā sākumā tiksi skaidrībā ar krāsu gammu. Zobu kroņu izgatavošanas laiks ir 2 līdz 3 nedēļas ar vairākām laikošanas reizēm pa vidu. Šajā laikā tehniķis kā īsts mākslinieks strādās ar krāsām, lai panāktu Tavai sejas ādai piemēroto dabīgi gaišo zobu krāsu, veidos zobiem caurspīdīgas maliņas, lai tie atspīd kā īsti zobi saules staros, noapaļos stūrīšus un citādi apstrādās zobus, mazinot to mākslīgumu.
Pirms kronīšu uzlikšanas notiks sagatavošanās posms, kura laikā vajadzēs saārstēt Tavus īstos zobus – nomainīt vecās plombes, saārstēt kanālus, izraut ļoti bojātos, utt. Kad tas viss tiks izdarīts un kronīši būs gatavi, atliks tikai doties pēc sava jaunā smaida.
Pēc zobu kroņu uzlikšanas varēsi aiziet pie zobu higiēnista. Viņš uz zobu saknīšu daļas (pie zobu kakliņa) uzklās speciālu aplikāciju, kas pasargās zobus no bojāšanās, kā arī pamācīs Tevi, kā kopt zobus ar vienkūlīša un starpzobu birstītēm.
Ja Tev radās kādi jautājumi par šo procesu, vari vērsties pie zobārstes Inetas Majores. Viņa ir īsts speciālists savā jomā!
Pexels.com