Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pareizi rīvēties ar sniegu?

Aukstums jau sen tiek uzskatīts par spēcīgu līdzekli veselības un ilgmūžības veicināšanai. Rīvēšanās ar sniegu ir populāra rūdīšanās procedūra, ko bieži apvieno ar pirts apmeklējumu. Kādas ārstnieciskās īpašības piemīt šāda veida procedūrai? Kam ir ieteicams ierīvēties ar sniegu, bet kam šī procedūra ir kategoriski aizliegta?

Kāpēc rīvēšanās ar sniegu ir ieteicama?

Cīņa ar stresu

Īslaicīgas spēcīga aukstuma ietekme uz organismu strauji paaugstina endorfīnu līmeni, bet tajā pašā laikā ilgstoši pazemina stresa hormona - kortizola līmeni. Fizisks diskomforts ir jūtams tikai pirmajās sekundēs pēc berzes. Taču pārsteidzoši, ka cilvēkam uzreiz paceļas garastāvoklis, viņš kļūst dzīvespriecīgs.

Cilvēki, kuri nodarbojas ar regulāru sniega ierīvēšanos, izceļas ar augstu vitalitāti un optimismu. Tāpēc organisma norūdīšana ar sniegu ir īpaši noderīga lielpilsētu iedzīvotājiem, kur stress kļūst par ikdienas normu. Turklāt pilsētniekiem bieži tiek liegtas citas temperatūras rūdīšanas metodes - vannas, peldēšanās āliņģī.

Sniega rīvēšanās ietekme uz nervu sistēmu:

  • Stresa un depresijas samazināšanās.
  • Uzlabojas miega kvalitāte.
  • Paaugstinās koncentrēšanās spējas.
  • Uzlabojas garīgā veiktspēja.
  • Samazinās vai pavisam panika, trauksme.

Atjaunošanās

Kontrasta procedūras, pirmkārt, labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli. Rīvēšanās ar sniegu uzlabo ādas asinsriti un barošanos, kas palīdz paaugstināt tās tonusu, padara vienmērīgu krāsu, pazūd sejas bālums, samazinās kapilāru tīkli. Tāpat aukstuma iedarbība sašaurina poras, kā rezultātā āda tiek attīrīta un uz tās arvien mazāk parādās iekaisums.

Sirds un asinsvadu veselība

Jebkuras kontrastējošas procedūras, tostarp, ierīvēšanās ar sniegu, vienmēr kalpo kā labs “izkratījums” sirdij un visai asinsvadu sistēmai. Tā ir kā sava veida sirds muskuļa vingrošana. Tāpēc sniega rūdīšana ir īpaši noderīga vīriešiem pēc 40 gadiem, kad strauji palielinās risks saslimt ar sirds un asinsvadu problēmām: aritmiju, hipertensiju, tahikardiju, stenokardiju, trombozi.

Imunitātes stimulēšana

Rīvēšanās ar sniegu efektīvi palielina ķermeņa pretestību. Veicot šo kontrastējošo procedūru visu ziemu, ievērojami samazināsies risks saslimt ar gripu, akūtām elpceļu infekcijām, saaukstēšanos, LOR slimībām. Ja jau praktizēts rūdījums un rodas pirmie savārguma simptomi, daudzi uzskata, ka aukstums tad neesot kaitīgs, gluži pretēji, laicīga ierīvēšanās ar sniegu spējot sniegt atvieglojumu nākamajā rītā, uzreiz pazūdot sāpes kaklā un iesnas. Tomēr nevajadzētu paļauties uz šo mītu un ar saaukstēšanās pazīmēm nerīvēties ar sniegu!

Kā pareizi rīvēties ar sniegu?

Lai procedūra būtu vērtīga, rīvēšanās ar sniegu procesam jābūt pakāpeniskam un sistemātiskam. Noteikti ievēro svarīgus ieteikumus!

  • Emocionālais stāvoklis ir ļoti svarīgs. Ja persona visu laiku baidās nosalt, tas ietekmē procedūras kvalitāti. Tāpēc noskaņojies pozitīvi!
  • Pirms berzēšanas nepieciešama ilgstoša aktīva iesildīšanās – vismaz 5 minūtes. Tiks stimulēta asinsrite ādā, kas palielinās pašas procedūras efektivitāti.
  • Ļoti efektīvi berzēšanos ar sniegu apvienot ar karstu vannas vai pirts procedūru. Bet tā nav prasība. Svarīgs ir labi sasildīts ķermenis. Tāpēc ārā jāiet siltās drēbēs un apavos.
  • Ja esi iesācējs, tad beršanās pirmajās 1-2 procedūrās aprobežojas ar sniega saskari ar seju, rokām un pleciem.
  • Ja ir jutīga āda, tad pakāpeniskai pārejai uz visa ķermeņa masāžu ar sniegu vajadzētu būt 3-4 procedūrās. Pirmā procedūra - vienkārši jānostāv aukstumā un jānoģērbjas bez saskares ar sniegu. Otrajai procedūrai iemērc dvieli aukstā ūdenī un noslaukies ar to ārā. Un tikai no trešās pieejas izmēģini daļēju un īsu berzēšanos ar sniegu.
  • Ir nepieciešams berzēties ar apļveida kustībām. Ieteicams sākt no apakšējām ķermeņa daļām un virzīties uz augšu.
  • Neņem sniegu ar kupenas virskārtu – uz tās var būt plāna ledus garoza.
  • Nevajag aktīvi berzēt ādu – tas radīs dziļas skrambas. Procedūra nedrīkst būt sāpīga.
  • Rīvēšanās ar sniegu nav ilga - no 15 sekundēm līdz 1 minūtei maksimums. Viss atkarīgs no cilvēka sagatavotības, viņa svara, ādas tipa. Galvenā vadlīnija procedūrā: pārtraukt berzēšanu, tiklīdz āda ir labi atdzisusi.
  • Nekavējoties noslaucies ar sausu dvieli, ātri apģērbies.
  • Dodies uz siltu istabu un iedzer karstu zāļu tēju.

Kādas ir kontrindikācijas?

  • Ir aukstuma alerģija. Tas izpaužas tipiskā reakcijā – kā nātrene uz ādas. Šādos gadījumos ir aizliegtas jebkādas kontrastējošas procedūras, tostarp berzēšanās ar sniegu.
  • Nedrīkst praktizēt procedūru plaušu slimību saasināšanās stadijā.
  • Jāuzmanās, lai sāktu rīvēšanos ar sniegu cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz kapilāru trauslumu un zemādas hematomām.
  • Dienās, kad ir saaukstēšanās pazīmes, slikta pašsajūta, ar sniegu rīvēties nevajadzētu.

Interesanti arī:

Sniegs, Photo by Tugrul Kurnaz from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas