Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā parūpēties par drošu un veselīgu mazuļa miedziņu?

Dace Cinava, 1188 Play ekrānšāviņš

Dace Cinava, 1188 Play ekrānšāviņš

Kā parūpēties par mierīgu un drošu mazuļa miedziņu – padomos par šo daudziem vecākiem aktuālo jautājumu raidījumā “Māmiņu klubs” dalās miega speciāliste Dace Cinava.

“Lai izveidotos stabils miega režīms, vēlams likt mazuli gulēt aptuveni vienā un tajā pašā laikā, un izpildīt tos pašu vakara rituālus. Vannošanās vai gaisa peldes, autiņbiksīšu maiņa, dziesmiņa, samīļošanās – visam rituālam kopā nevajadzētu aizņemt vairāk par 30 minūtēm. Pretējā gadījumā mazulis tiek pārstimulēts un prāts uz miedziņu vairs nepavisam nevelk.

Esmu novērojusi arī, ka daudzi vecāki to vannošanos un pārējo procedūru uzsāk pārāk vēlu vakarā, kad mazais jau ir pārguris un kļūst niķīgs. Tāpat nav pareiza doma mazo vakaros speciāli nogurdināt ar aktivitātēm, ar domu, ka nu tik saldi gulēs. Visbiežāk notiek tieši pretējais. Jau sākot no pēcpusdienas, visām aktivitātēm jābūt tādām mierīgām, bez liekiem stimuliem.”

Bet no cik mēnešu vecuma mazuli var radināt iemigt pašam? Un kā iekārtot gultiņu, lai tā būtu droša un neapdraudētu mazuli? Atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī citas svarīgas nianses atradīsit šajā noderīgajā video pamācībā!

Skatieties arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...