Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pašam nopulēt auto lukturus?

Auto lukturi, Image by AutoPhotography from Pixabay

Auto lukturi, Image by AutoPhotography from Pixabay

Auto lukturi ir spoži un tīri vien pēc auto iegādes salonā, bet ar laiku mitrums, sāls, UV stari, smiltis, dažādi reaģenti bojā lukturus. Arī saskrāpēšanas rezultātā lukturi jāpulē. Lukturu pulēšanu iespējams veikt autoservisā, tomēr arī mājas apstākļos pašam ir iespējams nopulēt auto lukturus.

Kas jāņem vērā, pašam pulējot auto lukturus?

Nepareiza auto lukturu pulēšana ar zobu pastu, raupjām lupatām, pat pulējamo mašīnu var bojāt lukturus. Tādēļ, ja tas nav darīts pašrocīgi iepriekš ar izcilu rezultātu, nesabojājot lukturus vai auto krāsu, labāk griezties pie pieredzējuša speciālista ar atbilstošu aprīkojumu auto lukturu pulēšanai.

Pirms pulēšanas lukturus rūpīgi jāsagatavo. Nav ieteicams pulēt lukturus vējā vai smilšainā vietā, jo pat mazs smilšu grauds, kas trāpījies uz lukturiem pulēšanas laikā, var lukturus sabojāt!

Ja lukturis nav perfektā tehniskā stāvoklī, piemēram, nav hermētisks, tad tajā var sakrāties kondensāts. Arī lakas lobīšanās no luktura vai pleķu rašanās, nepareizi pulējot radīs ne tikai nepatīkamu efektu, bet arī bīstamas situācijas uz ceļa, jo auto lukturi var kļūt mazāk spodri, neizgaismos ceļu pietiekami labi.

Kā pulēt pašam lukturus?

Lukturu pulēšanas veids atkarīgs no tā, cik ļoti lukturi ir nodiluši, kā arī vai tiem ir radušies skrāpējumi. Jo lielāki defekti lukturiem, jo intensīvāka lukturu pulēšana nepieciešama. Ir cilvēki, kas pulē lukturus ar zobu pastu un zobu birsti vai vilnas lupatu (veca vilnas zeķe tiek izmantota bieži). Arī Tu vari noskatīties video un spriest par rezultātu!

Nopietnākiem luktura pulēšanas gadījumiem izmanto dažāda smalkuma smilšpapīru (sākot no 10000 – 20000) un pulē manuāli, savukārt pavisam intensīva lukturu pulēšana, kuru parasti pielieto tad, ja radušies skrāpējumi jau ir ar speciāliem lukturu tīrīšanas komplektiem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...