Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pasargāt auto no saules un karstuma

Auto saulē, Photo by Fabian Oelkers on Unsplash

Auto saulē, Photo by Fabian Oelkers on Unsplash

Automašīna saulainā laikā ir kā cepeškrāsns! Ja laukā ir 33C, saulē stāvoša automašīna 20 minūšu laikā var uzkarst līdz pat 50C, bet 40 minūtēs temperatūra salonā sasniedz teju vai 60C. Protams, auto nav ražots cepeškrāsns funkcijas pildīšanai, tādēļ karstums ne tikai nodara kaitējumu visam, kas tajā brīdī atrodas salonā, bet arī pašam auto. Lai pasargātu auto no saules karstuma, var ņemt vērā pāris ieteikumus.

Novieto savu automašīnu ēnā

Palielinoties karstumam, vispirms tiek bojāta automašīnas ārpuse. Vasarās ultravioletie stari ir visspēcīgākie. Ilgstoša UV staru iedarbība var oksidēt automašīnas ārējo pārklājumu vai pat izraisīt krāsas maiņu vai izbalēšanu. Intensīvie saules stari izraisīt auto ārējā pārklājuma trauslumu un mainīt tā formu.

Jā, mēs zinām, ka novietot ēnā auto ir labākais veids, kā izvairīties no automašīnas pārkaršanas, bet dažkārt cilvēki ir pārāk slinki, lai atrastu ēnainu vietu sava transportlīdzekļa novietošanai. Cilvēki mēdz atstāt automašīnu, kas novietota zem saules, īpaši tad, ja viņiem trūkst laika. Tāpēc saulainā laikā ir vērts iztērēt papildus 2–5, lai atrastu ēnainu vietu, kur novietot automašīnu. Ēnā novietots auto var palikt vēsāka pat par 20 grādiem, un fiziskā barjera palīdzēs bloķēt auto pārklājumam kaitīgos UV starus.

Bieži mazgā automašīnu

Bieža automašīnas mazgāšana palīdz atbrīvoties no gružiem, beigtiem kukaiņiem un citiem netīrumiem, kas pielīp uz automašīnas virsbūves. Ja netīrumi ilgstoši tiek atstāti uz auto, tie var reaģēt ar lielu saules siltumu un izraisīt krāsas izbalēšanu.

Ievasko savu auto

Automašīnas vaskošana pilda saules aizsargkrēmam līdzīgu funkciju, aizsargā no UV stariem, turklāt nostiprina auto krāsu. Lai saglabātu automašīnas vaska iedarbību, tā jāievasko vismaz divas reizes gadā.

Uzlīmē krāsas aizsargplēvi

Krāsas aizsargplēve ir viens no labākajiem ieguldījumiem auto virsbūvē. Tā ir neredzama plēve, kas darbojas kā vairogs automašīnai. Izmantojot speciālo virsbūves plēvi, automašīnas virsbūve nokalpo lēnāk - aizsargā automašīnu no nelielām skrambām, maziem iespiedumiem, putekļiem un netīrumiem, tādēļ automašīnas vērtība palielinās uz ilgāku laiku.

Lieto logu aizsargus

Tikpat svarīgi ir aizsargāt automašīnas interjeru, kā arī aizsargāt tās ārpusi. Augsta temperatūra var sabojāt auto polsterējumu un automašīnas detaļas, piemēram, paneli un stūri, kas saules iedarbības dēļ var plaisāt un zaudēt spīdumu. Vējstikla aizsargs ir viens no labākajiem veidiem, kā pasargāt automašīnas priekšējo salonu no augsta karstuma un saules stariem.

Vējstikla aizsarga izmantošana var palīdzēt krasi samazināt saules gaismu un starus, kā arī labi aizsargāt automašīnas priekšpusi. Ir pieejami arī aizmugurējā loga aizsargi, kuri aizsargā automašīnas aizmugurējo salona pusi.

Sānu logiem Ir pieejami logu saules aizsargi, kuri lieliski noder arī, lai samazināt spožo saules gaismu un karstumu aizmugurējo sēdekļu pasažieriem.

Tonē logus

Daudzi cilvēki ir ieinteresēti, vai logu tonēšana varētu palīdzēt samazināt siltumu. Īsa un vienkārša ekspertu atbilde ir - JĀ. Bloķējot noteiktus viļņu garumus, loga tonis bloķē siltumu, bet izlaiž cauri dabisko gaismu. Tonēti logi var bloķēt līdz pat 70% siltuma iekļūšanu automašīnas salonā.

Izmanto reflektoro saules panelis

Tā ir viena no vizuāli nesmukākajām un smieklīgākajām lietām, ko cilvēki izmanto, lai aizsargātu savas automašīnas pret karstumu un saules gaismu. Tomēr gardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais! Un šoreiz gardi var pasmieties tieši reflektoro saules paneļu izmantotāji. Šie saules paneļi ir diezgan efektīvi, auto aizsargāšanai pret saules gaismu un karstumu, kaut arī tie ir sava veida ieguldījumi. Tomēr ilgtermiņā tas patiešām atmaksājas sava veida aizsardzības dēļ.

Regulāri tīri automašīnas salonu

Interjers, tāpat kā automašīnas ārpuse ir regulāri jātīra. Putekļi un gruži auto salonā uzkarst un piecepjas pie paneļa un citām virsmām, pēc kā to notīrīšana ir ļoti sarežģīta.

Atstāj vaļā logus

Mēs zinām, ka ir neprātīgi atstāt automašīnas logus pilnībā atvērtus. Bet lai svaigs gaiss tiktu cirkulēts iekšpusē, uz neilgu laiku un drošā auto novietošanas vietā to var darīt. Tas palīdzēs samazināt automašīnas iekšējo temperatūru.

Sekojiet automašīnas šķidruma līmenim

Karstā laikā automašīnās esošie šķidrumi tiek ātrāk izmantoti nekā parasti. Ja nesen neesi pārbaudījis un atkārtoti uzpildījis transmisijas šķidrumu, stūres rata eļļu vai motoreļļu, atvēli laiku, lai to paveiktu, jo zems līmenis var sabojāt automašīnu (īpaši vasarās) un pēkšņi palielināt ceļa izmaksas.

Automašīnu dzinēji var darboties diezgan labi augstā temperatūrā, taču, ja tas sāk pārkarst, tas var radīt nopietnas problēmas motoram un tā metāla daļām. Tie var pat sākt kust, radot nopietnas iekšējas problēmas un, protams, pamatīgas remonta izmaksas.

Pārbaudi dzesēšanas un gaisa kondicionēšanas sistēmas

Mūsdienu automašīnās iebūvētā dzesēšanas sistēma labi palīdz uzturēt auto optimālā temperatūrā. Ja dzesēšanas šķidruma līmenis ir zems vai ventilatora josta ir sabojāta, var rasties nopietnas auto problēmas. Vasarā dzesēšanas sistēmu vērts pārbaudīt katram auto īpašniekam.

Arī kondicionēšanas sistēmas problēmas ir daudz izteiktākas tieši vasarā, tādēļ arī to ir vērts laikus pārbaudīt, lai nenotiek tā, ka auto karstuma dēļ nav iespējams pārvietoties.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...