Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pieradināt bērnu gulēt savā gultā?

Bērns savā gultā, foto - Pixabay

Bērns savā gultā, foto - Pixabay

Bērniņam piedzimstot, mēs tik ļoti vēlamies būt kopā un iepazīt viens otru, ka nereti vecāki izvēlas mazulīša tuvību sajust arī nakts laikā, piekopjot kopā gulēšanu. Lai arī tas nav nekas slikts, pienāk brīdis, kad mazulītis izaudzis pietiekami liels, lai gulētu atsevišķi – pats savā gultā. Un te nu var sākties īsta nervu pārbaude! Seko padomiem, kā pieradināt bērnu gulēt pašu savā gultā!

Saglabā mieru – Tu esi laba mamma!

Ir lieliski, ka es baudījusi bērniņa klātbūtni, sargājusi to, mīļojusi un lolojusi pat naktīs! Bet atceries – arī Tev vajag izgulēties! Un lai pilnvērtīgi to izdarītu, Tev nepieciešams laiks pašai ar sevi! Saglabā mieru tad, kad sāc atradināt mazo no gulēšanas vienā gultā, jo tas var prasīt arī puņķus un asaras ne tikai no bērna puses. Atceries – Tu esi laba mamma! Bērna radināšana savā gultā nenozīmē atstumšanu no sevis!

Izstrādā un pieturies pie režīma

Ja līdz tam režīms nav bijis izstrādāts un ievērots, tad tas var prasīt gana lielu protestu no bērna puses. Tomēr ar laiku režīms ieies kā pašsaprotams un bērns pats sāks sekot līdzi noteikumiem un laika iegrožojumiem. Ievēro laiku un pieturies pie tā, cikos jāmazgājas, cikos jābūt gultā, cik pasakas tiek lasītas un tamlīdzīgi. Ja tas prasa ilgu laiku, uzsākat visu darīt agrāk!

Nekāda vazāšanās

Tiklīdz bērns ir gultā, tā sākas “Gribu ēst, dzert, pačurāt..” Pirms došanās gulēt, parūpējies, ka viss izdarīts. Tiklīdz pasaka izlasīta, vēl reizīti var padzerties un pačurāt. Nepieļauj vazāšanos! Bet pieturies pie noteiktā laika!

Miega pasaka, dziesmiņa, samīļošanās un buča – obligāta!

Bērns jau tā nepatīkami uztvers, ka viņam jāguļ pēkšņi atsevišķi no mammas, jūtas sarūgtināts un var pat būt dusmīgs. Tomēr mierīga pasaka, dziesmiņa, sirsnīga samīļošanās un buča bērniņu nomierina un ieaijā!

Arī naktī jābūt savā gultiņā

Visticamākais, ka mazais pa nakti savu reizi atnāk uz vecāku gultu. Ja bērniņš pavisam mazs, tad aiznes to atpakaļ, kad tas iemieg. Tomēr, ja paaudzies jau, liec viņam pašam doties atpakaļ uz savu gultu. Labāk dodies kopā un pasēdi pie viņa nedaudz. Ir svarīgi bērniņam no rīta mosties pašam savā gultā, neskatoties uz to, cik reizes tas ir nācis pa nakti pie vecākiem!

Centies iziet no istabas pirms bērns iemidzis

Bērns var sabīties, ja iemieg mammu redzot, bet pamostas un saprot, ka māmiņa pazudusi. Lai tā nenotiktu, laikus pamet bērnistabu, paskaidrojot, ka tagad mazajam jāatpūšas, bet māmiņa būs otrā istabā. Bērns dzirdēs Tevi rosāmies un iemigs mierīgu sirdi, kā arī pamostoties zinās, ka Tu esi otrā istabā.

Lasi arī:

Kas jāņem vērā, izvēloties gultu bērnam

Skaistākās audio pasakas saldam miedziņam

Kāpēc bērni griež zobus?

Bērns sēž W pozā - vai jāsāk uztraukties?

Bērns savā gultā, foto - Pixabay

Bērns savā gultā, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas