Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā rakstura ziņā atšķiras kreiļi no labročiem?

Kreile, foto - Kelly Skkema, Unsplash

Kreile, foto - Kelly Skkema, Unsplash

Par to, kā saprast, vai bērns ir kreilis, jau rakstījām. Bet vai zināji, ka kreilība nenozīmē vien kreisās puses ķermeņa dominanti ikdienā, bet arī atšķirīgas rakstura iezīmes un skatījumu uz pasauli kopumā? Protams, kā visas citas lietas, arī šīs ne visiem kreiļiem ir vienādas, tomēr vairums kreiļu rakstura ziņā atšķiras no labročiem. Lūk, kā!

Kreiļi ir trauksmaināki un jutīgāki

Kreiļi ir enerģiskāki un kustīgāki par labročiem un rakstura ziņā arī trauksmaināki. Tā kā tiem ir paaugstināta emocionalitāte, kreiļi ir viegli iespaidojami un jutīgāki, arī bailīgāki (pat 5-7 reizes vairāk, nekā labroči). Tādēļ kreiļu bērnu vecākiem un pārējiem apkārtējiem jāsaprot, ka bērns kreilis visas norādes un aizrādījumus pārdzīvo vairāk, nekā labroči. Ja nav noorganizēta ikdiena un vide, kas ļauj ērti iekārtoties starp labročiem, bērni kreiļi var izjust emocionālu spriedzi. Kopumā kreiļiem ir manīgs garastāvoklis, kas dienas laikā novērojams pat vairākas reizes.

Kreiļi ir radošāki, bet nenotur uzmanību

Vairumam kreiļu dominējošā ir tieši redzes atmiņa. Kreiļiem ir ļoti bagāta iztēle, un tie vairāk nodarbojas tieši ar radošiem darbiem. Kreiļi zīmē un veido daudz precīzāk un labāk kā vienaudži, kā arī diezgan bieži kreiļiem piemīt izcilas muzikālās dotības un pat absolūtā dzirde.

Cilvēki ar kreilību ir nenoturīgi pret monotonu darbu, tādēļ ir tendence bieži mainīt darba vietu vai arī ievirzīt savu karjeru vidē, kur no monotoniem apstākļiem var izvairīties. Tieši nespēja darīt monotonu darbu ir iemesls, kādēļ arī mācībās bērniem ir novērojama uzmanības nenoturība, kā arī ir problēmas ar uzmanības pārslēgšanu.

Kreiļiem ātri veidojas pieradums

Kreiļi ir daudz jutīgāki arī pret narkotikām un medikamentiem. Tas ir iemesls, kādēļ tieši kreiļiem rodas ātrāks un lielāks pieradums, un ir lielākas grūtības atradināties no visām atkarībām.

Kreiļi jauc puses, bet lieliski orientējas telpā

Novērots, ka kreiļi bieži jauc puses. Jo sevišķi tas raksturīgs maziem bērniem, kas nespēj atcerēties, kura ir labā puse, kura - kreisā. Tipiska īpatnība, kas vieno kreiļus, ir rakstība spoguļrakstā – pilnā vai daļējā veidā, piemēram, mazi bērni, kreiļi būdami, bieži, mācoties rakstīt, burtus un ciparus raksta spoguļrakstā. Nereti arī lasa no labās uz kreiso pusi. Lai palīdzētu bērniem ātrāk apgūt puses, noteikti ikdienas darbībās jāstāsta, kurai pusei veic attiecīgo darbību, piemēram: “Tagad mēs velkam apavu labajā kājā, bet tagad – kreisajā”. Kad vecāki nav blakus bērnam, lai bērns vienmēr atceras, kura ir īstā puse, var izmantot simboliskas lietas, piemēram, ap labo roku apsienot lentīti un paskaidrojot bērnam, ka labā puse ir tā, uz kuras atrodas lentīte.

Neskatoties uz to, ka bērnībā tiek jaukta labā ar kreiso pusi, kreiļi izcili orientējas telpā!

Kreiļi esot slēptie ģēniji

Kreiļi lieliski veic darbus, kuros vajadzīga liela precizitāte, tādēļ kreiļu vidū daudz sastopami arhitekti, mākslinieki un pat skulptori. Neskatoties uz to, ka daudziem kreiļiem bērnībā nav izcili padevies mācību process, ja kreilis ļauj brīvu vaļu savai oriģinālajai domāšanai un necenšas noturēt sevi “labroču kastē”, no kreiļa – bērna var izaugt izcils ģēnijs, kā piemēram, Leonardo da Vinči, Marks Tvens, Mocarts, Marija Kirī, Nikola Tesla, Aristotelis un pat «Microsoft» dibinātājs Bils Geitss.

Lasi arī:

Psihoaktīvās vielas un pusaudzis – kā pamanīt atkarību un kā ar to cīnīties?

Ja bērns lieto narkotikas…

Atvieglo skolēnam mācīšanos no mājām – sakārto datoru

Kā veidot bērna pašapziņu?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...