Bērna naktsmiers, Photo by Tatiana Syrikova from Pexels
Par delikātām problēmām bieži nerunā, bet tomēr ir kāda lieta, kas satrauc daudzus vecākus – bērnu čurāšana gultā jeb enurēze. Kāpēc notiek urīna nesaturēšana miega laikā, un kā šo problēmu atrisināt, televīzijas kanāla STV Pirmā raidījumā “Māmiņu klubs” stāsta fizioterapeite Kristīne Asonova un psiholoģijas un KBT centra speciāliste Ieva Melne.
Fizioterapeite skaidro, ka tad, kad bērns piedzimst, viņš nekontrolē urīna noplūdi, bet aptuveni līdz trīs, četru gadu vecumam sāk apzināties urīna sfinktera kontroli. Enurēze ir urīna nesaturēšana naktī, kas nav slimība, bet simptoms, kuram jāatrod iemesls. Ieva Melne papildina, ka ir ļoti daudz bērnu, kuri nepiedzīvo psiholoģiskas vai emocionālas grūtības, bet tomēr slapina gultā, tomēr enurēze varētu veicināt psiholoģiskās grūtības, kas iespaido bērna pašvērtējumu. Turklāt, jāņem vērā ģenētiskie faktori.
Ieva Melne turpina: “tajā brīdī, kad attīstās bērns attīstās arī bērna muskulatūra, centrālā nervu sistēma, veģetatīvā nervu sistēma, un tas viss tiešām palīdz koordinēt urīnpūšļa darbību. Un, ja gadījumā, piemēram, varētu būt asimetriska līšana, tas noteikti var iespaidot iegurņa pamatnes muskulatūras tonusu. Par enurēzi, kā tādu nopietnu problēmu, mēs sākam uztraukties tad, kad bērnam ir pieci, seši gadi. Meitenēm enurēze ir retāk, un kā viens no iemesliem varētu būt tas, ka meitenes attīstās ātrāk, un visa nervu sistēma kura atbild par urīnpūšļa kontroli, par pareizu muskulatūras darbību nobriest ātrāk.”
Par rekomendācijām vecākiem šādās situācijās, noskaidro noskatoties “Māmiņu kluba” sižetu.
Lasi arī:
- Kādi ir labākie risinājumi bērnam zobu šķelšanās periodā?
- Kā veicināt bērna pareizu stāju un gaitu?
- Kā bērniem caur rotaļu rosināt empātiju?
Bērna naktsmiers, Photo by Tatiana Syrikova from Pexels