Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā sagatavot siltumnīcu ziemai?

Siltumnīca, Photo by Erik Mclean from Pexels

Siltumnīca, Photo by Erik Mclean from Pexels

Šķiet, ka lielie dārza darbi pagājuši, raža beigusies un beidzot var mest mieru dārza darbiem šogad. Bet nē! Vai siltumnīcu jau ziemai sagatavoji? Jāizvāc vecie augi, jānotīra siltumnīca un jānovērtē to, vai ir veicami kādi papildus darbi. Lūk kā to izdarīt!

Kā pareizi izvākt vecos augus no siltumnīcas?

Augi siltumnīcās ir beiguši ražot, ja vien, protams, nav apsildāmā siltumnīca, tad gan, iespējams, kaut kāda rosība zaļumiem vēl notiek. Tomēr parastās siltumnīcās, visticamāk jau viss ražas laiks ir beidzies, tādēļ vecie augi jālikvidē, lai siltumnīcā nerastos dažādu slimību ierosinātājiem labvēlīgi apstākļi. Jālikvidē arī auklas, ar kurām augi, bijuši atsieti, jo arī tajās rodas slimību ierosinātāji, līdz ar to nākamajā gadā tās izmantot atkārtoti nedrīkst. Sintētiskās auklas ir vienīgās atkārtoti izmantojamās, bet tās ir jāmazgā. Ja siltumnīcā augi auguši podos un ir tikuši uzglabāti arī dārza instrumenti, tie jānomazgā un jānodezinficē ar zilajiem graudiņiem, ūdeņraža pārskābi vai kādu no speciāliem līdzekļiem, kas iegādājami dārzniecības veikalos un internetveikalos. Pēc tam jāķeras pie siltumnīcas tīrīšanas.

Kā pareizi tīrīt siltumnīcu?

Tukšu siltumnīcu jāizslauka no visiem gružiem un kārtīgi jāizmazgā. Lai siltumnīca kārtīgi izžūtu, labāk izvēlies šim darbam kādu saulaināku dienu. Kārtīgi noberz ar švammi un siltu ūdeni, kam pievienotas zaļās ziepes, visas spraugas, šuvju vietas, rāmi, siltumnīcas pārklājumu (plēvi, stiklu, polikarbonātu), īsāk sakot – pilnīgi visu gan no iekšpuses, gan ārpuses.

Kad siltumnīca nomazgāta un noskalota, to ieteicams pārmazgāt arī ar zilo graudiņu šķīdumu. Pēc siltumnīcas mazgāšanas, to jāvēdina vairākas dienas līdz vienmērīgi izžūst.

Ja vairākus gadus nav mainīta augsne, tad ir laiks to nomainīt.

Tīrot siltumnīcu pavēro, kādā stāvoklī ir pati siltumnīca!

Kā novērtēt siltumnīcas konstrukcijas?

Pavisam iespējams, pamanīsi kādu nolietojušos karkasa daļu, plaisu vai arī citu radušos defektu siltumnīcai. Ja plēvi vai citu siltumnīcas materiālu var mainīt pavasarī, kad nokūst sniegs, tad karkasu gan vēlams salabot, nostiprināt vai nomainīt tā detaļas tieši rudenī. Sniega smaguma dēļ bojātās siltumnīcas karkasa daļas var neizturēt līdz pavasarim.

Ja karkass ir no koka, vēlams to apstrādāt ar lineļļu vai citu tam paredzētu materiālu, kas pasargā koksni no mitruma uzsūkšanās.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...