Gada sākums ir lielisks laiks, lai sāktu veidot uzkrājumus. Katrs mēnesis vai pat nedēļa var kalpot kā atskaites punkts, kam ērti sekot līdzi. Turklāt, sākot krāt naudu jau gada sākumā, maziem soļiem vari ietaupīt vismaz 1000EUR gada laikā! Lūk, 5 veidi, kā sakrāt naudu!
Seko līdzi naudas krāšanas plānam!
Seko līdzi jau iepriekš izstrādātam naudas krāšanas plānam vai izveido savu! Tu vari atlikt noteiktu summu ik nedēļu vai katru mēnesi, atkarībā no savām iespējām. Lai būtu ērtāk, atver krājkontu, uz kura automātiski tiek pārskaitīta Tevis izvēlēta summa. Bet vari krāt kaut vai zeķē vai burkā, ja vien spēsi atturēties no tās priekšlaicīgas iztērēšanas. Pārskaitot vai atliekot naudas summu, atzīmē vai izsvītro to no izveidotā saraksta, un katru mēnesi pietuvināsies savam nospraustajam mērķim acīmredzami!
Lūk, daži varianti, kā krāšanu padarīt interesantāku:
- Kādā mēneša dienā papildināt uzkrājumus ar konkrētā datuma ciparu, pārvērstu naudas summā.
- Katra mēneša konkrētā datumā krājkasi papildināt ar tik lielu summu, cik tajā dienā ir temperatūras grādi, neņemot vērā mīnusus. Piemēram, 3. decembrī gaisa temperatūra ārā ir -7C grādi, bet krājkasē liec 7EUR.
- Katru dienu krājkasē iemet dienas kārtas summu, piemēram, pirmdien – 1EUR, otrdien – 2EUR utt. līdz svētdienai, pēc tam sāc no jauna. Šādā veidā gada laikā iekrāsi vairāk kā 1000EUR!
Krāj visas monētas!
Ja uz veikalu dodies ar skaidru naudu, tad atlikumu netērē, bet atliec malā. Labs veids, kā pamazām iekrāt, ir sakrājot monētas. Maksā ar naudas banknotēm, bet monētas vienmēr met krājkasē vai burkā! Vēl vari krāt tikai konkrētas Tavās rokās nonākuša nomināla banknotes, piemēram, 5EUR, 10EUR utt.
Maini nevēlamus ieradumus pret uzkrājumu!
Ja vēlies iekrāt un vienlaicīgi atbrīvoties no kāda nevēlama ieraduma, piemēram, smēķēšanas vai regulāru našķu ēšanas, katru reizi, kad vēlies iegādāties kārtējo čipsu paku vai kolas pudeli, sakod zobus un atliec malā summu, kas ir līdzvērtīga neveiktajam pirkumam. Ja galīgi nespēj atturēties no neveselīgajiem pirkumiem, tik un tā našķu vai neveselīgo paradumu tēriņu summu atliec. Būsi pārsteigts, cik daudz Tu varēsi sakrāt, ja dzīvosi veselīgāk!
Krāj tikai konkrētu ienākumu naudu!
Ja Tev ir papildus ienākumi bez darba algas, piemēram, dzimšanas dienās tiec pie skaidras naudas dāvanām, netērē to, bet sakrāj! Krāj klāt arī iegūto īres naudu, ja izīrē īpašumu vai ienākumus no hobijiem, kā arī lietām, ko pārdod otrreizējai lietošanai.
Cita noderīga finanšu lasāmviela:
- Finanšu strīdi, jeb kā ātri un likumīgi atbrīvoties no parādiem
- Kur iegūt finanšu līdzekļus mazā un vidējā uzņēmuma izdzīvošanai?
- Fiziskas personas maksātnespējas process – būtiski piesaistīt zinošu juristu!
Krājkasīte, foto - Pixabay