Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā telefonā esošās lietotnes var pasliktināt tā darbību?

Mobilais telefons (Image by Steve Buissinne from Pixabay)

Mobilais telefons (Image by Steve Buissinne from Pixabay)

Lai iespējami optimizētu mūsu viedtālruņa darbību ir būtiski pievērst uzmanību, ne vien regulāru atjauninājumu veikšanai tālrunī, bet arī izmantoto lietotņu drošībai. Nedrošas lietotnes bieži var būt iemesls tam, ka tālruņa darbība kļūst lēnāka vai parādās citas ar tā veiktspēju saistītas novirzes. Pretēji populāram uzskatam, šīm problēmām nav saistības ar tālruņa vecumu, lietošanas ilgumu vai akumulatora uzlādes līmeni, bet gan ar vīrusiem un citām ļaunatūrām, kas, iespējams, ir inficējušas ierīci.

Telefona lēndarbība var liecināt par vīrusiem

Eksperti norāda, ka arī vīrusu un ļaunatūras klātbūtne viedtālrunī var būt faktors, kas ir izmainījis tālruņa darbību. Tādus traucējumus tālruņa darbībā, kā, piemēram, lietotņu pēkšņa aizvēršanās, lēna tālruņa darbība un palēnināta uzdevumu izpildes reakcija, ir tikai dažas no problēmām ar kurām pēdējā gada laikā saskāries katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, liecina tehnoloģiju uzņēmuma Huawei veiktā aptauja*. Aptaujā noskaidrots, ka visi aptaujātie jaunieši vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, visbiežāk novērojuši, ka tālruņa darbība kļūst lēnāka, savukārt, 80% precizējuši, ka visbiežāk tas novērojams lietojot interneta pārlūka programmas, turklāt reizēm tālrunis mēdz vienkārši izslēgties.

"Parasti tiek uzskatīts, ka lēnāka ierīces darbība ir saistīta tikai ar tālruņa vecumu vai ar datiem pārpildīto iekšējo atmiņu. Tomēr eksperti ir vienisprātis, ka šādi traucējumi bieži vien var arī norādīt uz to, ka ierīcē ir vīruss. Ļaunprātīgas lietotnes parasti izmanto tālruņa resursus nelegālām fona darbībām, piemēram, datu zādzībai, sakaru kontrolei vai ierīces pārtveršanai bez lietotāja atļaujas. Tādēļ šķiet, ka viedtālrunis bez iemesla ir kļuvis lēnāks, kaut arī patiesībā tā enerģija tiek izmantota bez lietotāja ziņas. Tāpēc ir būtiski tālrunī instalēt vien drošticamu saturu un regulāri atjaunot tālruņa programmatūru. Tam, vai lietotājs to dara vai nemitīgi atliek uz vēlāku laiku, arī var būt ietekme uz tālruņa darbību," stāsta Gunta Kursiša, "Huawei Mobile Services" Biznesa attīstības vadītāja Latvijā.

Lejupielādē lietotnes tikai no uzticamiem avotiem

Tā kā viedtālrunis nepilda tikai zvanu, bet arī izklaides un personīgo finanšu pārvaldītāja funkcijas, iespējamība, ka uzklišķināsim uz nedrošas saites vai lejuplādēsim tālrunī nedrošu ārēju saturu, ir ļoti liela - vairāk kā 30% no visiem aptaujātajiem iedzīvotājiem atzīst, ka lejuplādējuši lietotnes no dažādām saitēm uz mājaslapām. Papildus tam, vairāk nekā 40% no respondentiem nav pievērsuši uzmanību un neatceras, kur lejuplādējuši lietotnes. Tieši tādēļ eksperte iesaka uzmanīgi izvēlēties uzticamus un sertificētus avotus lietotņu lejuplādei, kā, piemēram, Huawei Petal Search, kas ir sertificēta ar Eiropas privātuma zīmogu, lai nodrošinātu atbilstību GDPR noteikumiem vai arī Huawei AppGallery lietotņu platformu, kas veic lietotņu verifikāciju vairākos līmeņos un gandrīz 30% no lietotnēm tiek noraidītas, jo neiztur drošības kritērijus.

Izdzēs lietotnes, kuras kādu laiku neesi lietojis

Ieteicams arī pārskatīt, vai visas lejupielādētās lietotnes, tiek aktīvi izmantotas. Vēlams atbrīvoties no lietotnēm, kuras pēdējos trīs līdz četrus mēnešus nav aktīvi izmantotas - visticamāk tās netiks lietotas arī turpmāk. Reizēm arī palīdz visu lietotņu aizvēršana, taču, ja secināts, ka nepilnvērtīga darbība novērojama tikai vienai no izmantotajām lietotnēm, visticamāk, ka tā ļaunprātīgi izmanto lietotāja datus un lietotni nepieciešams dzēst.

Lai viedtālrunis darbotos nevainojami un lietotāji sevi pasargātu no kiberdraudiem, svarīgi sekot saviem paradumiem un ievērot piesardzību lejuplādējot lietotnes tikai no drošām un sertificētām lietotņu platformām.

Lasi arī šos rakstus:

Mobilais telefons (Image by Steve Buissinne from Pixabay)

Mobilais telefons (Image by Steve Buissinne from Pixabay)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas