Kamīns, Photo by Hayden Scott on Unsplash
Kamīns piešķir mājām siltumu, gaisotni un savu unikālo stilu. Bieži telpas centrālais kamīns prasa regulāru tīrīšanu gan izskata, gan drošības dēļ. Uzzinot, kā pareizi tīrīt kamīnu, var samazināt putekļu un daļiņu daudzumu gaisā, samazināt dūmu smakas un samazināt nejaušu ugunsgrēka iespējamību.
Kamīna tīrīšana
Pēc uguns baudīšanas sezonas laikā pelni būs jāizņem, lai atbrīvotu vietu nākamajai kamīna kuršanai. Pēc katras kamīna kurināšanas reizes, ļauj oglēm un pelniem pilnībā atdzist. Kamīna priekšā izklāj drānu vai vecu paklāju, lai palīdzētu novērst netīrumu nokļūšanu uz grīdas. Izmanto lāpstu vai špakteļlāpstiņu, lai savāktu pelnus metāla spainī. Neizmet pelnus – tie var noderēt saimniecībā!
Izņemiet no kurtuves visus metāla priekšmetus – restes u.c., ja tādi ir. Izmantojot putekļu sūcēju, izsūc nomaldījušos pelnus. Notīri arī putekļus no pavarda, kamīna malas.
Kā notīrīt kvēpus no kamīna?
Lai noņemtu uz kurtuves ķieģeļiem uzkrātos kvēpus, var izmantot dažādas metodes.
1. metode: trauku mazgāšanas šķidrums, sāls, etiķis un ūdens
Piepildi smidzināšanas pudeli ar vēsu ūdeni un divus spaiņus ar vienu siltu ūdeni katrā. Pirmajam spainim pievieno divas ēdamkarotes trauku mazgāšanas līdzekli. Otrajā spainī pievieno vienu tasi destilēta baltā etiķa.
Apkvēpušo laukumu apsmidzini ar ūdeni. Iemērc ziepju šķīdumā tīrīšanas suku ar cietiem sariem un apkaisi to ar parasto galda sāli. Abrazīvā sāls palīdzēs atbrīvot kvēpus.
Notīri samitrināto vietu un ar sūkli noslauki kvēpus. Iemērc otru sūkli etiķa šķīdumā un ar to nomazgā notīrīto vietu. Etiķis palīdz likvidēt visus atlikušos atlikumus un samazina dūmu smakas.
Turpini beršanu, bieži izskalojot priekšmetus, ar kuriem tīri kamīnu, līdz tas ir tīrs. Ja kamīns ir liels, iespējams, vajadzēs sajaukt otru svaigu tīrīšanas šķīdumu partiju.
2. metode: trauku mazgāšanas līdzeklis, amonjaks, pumeks un ūdens
Ja trauku mazgāšanas līdzeklis un sāls nesniedza vēlamos rezultātus, amonjaks ir efektīvāks, lai likvidētu sodrējus. Amonjaka izgarojumi ir ļoti spēcīgi un var būt bīstami, tāpēc pārliecinieties, ka telpa ir labi vēdināta, un izmantojiet acu aizsargus, respiratoru.
Piepildi smidzināšanas pudeli ar vēsu ūdeni un divus spaiņus ar siltu ūdeni katrā. Pirmajam spainim pievieno divas ēdamkarotes trauku mazgāšanas līdzekļa un pusi tases amonjaka. Otrajā spainī pievieno vienu tasi destilētu galda etiķi.
Nelielu laukumu apsmidzini ar ūdeni. Iemērc stingru saru tīrīšanas suku ziepju šķīdumā un apkaisi to ar smalki samaltu pumeku.
Veic tās pašas tīrīšanas un skalošanas darbības, kas norādītas iepriekš. Pārliecinies, ka telpa visu laiku ir labi vēdināta.
Kā tīrīt kamīna durvis?
Stikla kamīna durvīs var uzkrāties sodrēji, kas regulāri jānoņem, lai novērstu paliekošu krāsas maiņu. Kad esi gatavs tīrīt stiklu, arī noslauki un pārbaudi, vai durvju gumijas blīve nav ieplaisājusi. Ja nepieciešams, blīvi var nomainīt.
Smidzināšanas pudelē sajauc vienu glāzi destilētu galda etiķi, vienu ēdamkaroti amonjaku un trīs tases ūdens. Atkal, tīrot ar amonjaku, pārliecinies, ka telpa ir labi vēdināta.
Izsmidzini šķīdumu uz stikla un pagaidi vismaz 30 sekundes pirms noslauki ar drānu. Nopulē to ar mikrošķiedras drāniņu bez plūksnām.
Ja sodrēji ir īpaši smagi, izsmidzini glāzi etiķa un amonjaka šķīdumu, un pēc tam iemērc sūkli sausā sodā. Strādājot nelielā platībā, notīri stiklu ar sūkli. Cepamā soda darbosies kā viegls abrazīvs līdzeklis, lai likvidētu kvēpus. Noslauki tos ar vecu lupatu un nopulē stiklu ar drānu bez plūksnām.
Kā tīrīt gāzes kamīnu?
Lai gan bieži lietotiem malkas kamīniem nepieciešama lielāka apkope, pat ar gāzi darbināmi kamīni ir regulāri jātīra. Izslēdz gāzi pie galvenā vārsta un nosūc putekļus un zirnekļu tīklus no kurtuves. Pārbaudi, vai ierīcē nav plaisu vai apdegušas vietas, un, ja redzi problēmas, sazinies ar sertificētu gāzes tehniķi.
Lasi arī:
- Kamīns vai krāsns kā siltuma avots un dizaina objekts
- Malkas krāsnis un kamīni palīdzēs ienest jūsu mājās omulību
- Kļūdas krāsns tīrīšanā
Kamīns, Photo by Hayden Scott on Unsplash