Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā un kad tīrīt skapi – 5 soļi

Apģērbu kārtošana, foto - Sarah Brown, Unsplash

Apģērbu kārtošana, foto - Sarah Brown, Unsplash

Vai Tev ir pilns skapis, bet nekad nav ko vilkt? Esi tipiska sieviete! Un arī vīriešiem tā mēdz būt. Bet saka: “Lai jaunas lietas ienāktu Tavā dzīvē, vispirms jāatbrīvojas no vecām.” Lai tā notiktu, sāc tieši ar skapi, un būsi pārsteigta, cik tas var izvērsties interesanti, lietderīgi un, iespējams, kalpos kā pirmais solis uz pilnīgu reorganizāciju ne tikai skapī!

1. Velti laiku skapja tīrīšanai!

Pirmkārt, Tev jāsaprot, ka skapja tīrīšana aizņem veselu dienu! Noteikti neieplāno tam 2 h, jo rezultātā Tu visu sasteigsi, nebūsi pilnvērtīgi apsvērusi visus par un pret saviem apģērba gabaliem, vai sliktākā gadījumā paliksi ar neizšķirotu skapi, izmētātām mantām un sliktu noskaņojumu, ja nāksies pēkšņi skriet pa darīšanām.

2. Tīri skapi atbilstošā noskaņojumā!

Protams ka, tīrot skapi, cītīgi pārkārtojam un izvērtējam apģērbu, kas mums ir vai nav vairs nepieciešams. Tomēr tā nav tikai apģērbu šķirošana. Revidēt drēbes vajag tieši tad, kad patiesi esi noskaņojumā veikt tīrīšanu un atbrīvošanos no liekā. Kopā ar drēbēm var tikt paceltas gaisā foršas un ne tik foršas atmiņas, par kurām konkrētais apģērbs atgādina, un emociju iespaidā Tu vari veikt nepārdomātus lēmumus. Rezultātā vari palikt ar visu skapja saturu tur, kur tas bija, pat, ja to neizmanto. Skapi tīri dienā, kad neesi emocionāla un gribi tikt no visa vaļā!

3. Izvērtē apģērbu pēc vairākiem kritērijiem!

Kad pieķeries skapja tīrīšanai, atbrīvojies no visa liekā. Viss liekais arī nozīmē – viss liekais. Neatstāj kaudzi ar drēbēm, kuras neesi nēsājusi pēdējā laikā. Arī esi reāla pret sevi – Tev nevajag pilnu skapi mazāka izmēra drēbes ar domu, ka, gan Tu kādreiz notievēsi. Tā vietā atstāj sev tika 1 mērķa kleitu vai citu apģērba gabalu, bet ne vairāk! Lūk, kritēriji, kā šķirot apģērbu:

  • Der un neder – vispirms noliec atsevišķi visu, kas neder.
  • Pleķains, saplīsis, ar citiem defektiem – prom! Netaupi neko, kam ir kāds defekts, ja vien neplāno to vakarā vilkt un līdz tam sašūt.
  • Velc un nevelc – noliec atsevišķi apģērbu, kuru neesi vilkusi pēdējos 3 mēnešus. Ja apģērbs ir kvalitatīvs un nevelc to tikai tādēļ, ka nav sezona, atliec to malā kādā kastē vai maisā. Kad pienāk sezona, no turienes izvelc tika to, ko plāno vilkt uzreiz un vairāk kā 1 reizi. To, ko neesi izņēmusi laukā, dod prom pat neskatoties.

4. Atbrīvojies no visa liekā!

Visu, kas ir lieks, dod prom. Labu un valkājamu apģērbu vari ziedot, atdot, pārdot, kā vien uzskati par vajadzīgu. To, kas ir ar defektiem, var izmantot otrreizēji, piemēram, kā lupatas mājas tīrīšanā vai nodot kā nederīgu tekstilu.

5. Tīri skapi regulāri!

Tīri savu skapi regulāri! Jo biežāk atbrīvosies no nederīgā, jo brīvāka jutīsies! Dari to katru sezonu, vismaz reizi trīs mēnešos. Tā Tu ne tikai neapaugsi ar mantām, bet arī uzturēsi sava veida kārtību skapī regulāri un bez lielām pūlēm.

Kā padarīt procesu jautrāku?

Lai vienā brīdī nejustu vēlmi nolaist rokas drēbju kaudzē, pieaicini palīgā kritisku draudzeni. Tieši tā – kritisku, kas Tev acīs spēs pateikt, ka tā lupata ir nokalpojusi vai, ka tā konkrētā kleita patiešām ir jāvelk katru dienu! Mēriet drēbes kopā, taisiet jautru foto sesiju un izpriecājaties uz nebēdu! Palīdzīgas rokas un kritisks viedoklis noderēs skapja kārtošanas procesa laikā un laks paskries nemanot!

Lasi arī:

Apģērbu kārtošana, foto - Sarah Brown, Unsplash

Apģērbu kārtošana, foto - Sarah Brown, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas