Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā uzkopt mājokli maksimāli taupot resursus

Mājas tīrīšana. Foto:Andrea Piacquadio, Pexels.com

Mājas tīrīšana. Foto:Andrea Piacquadio, Pexels.com

Sakopts mājoklis raisa pozitīvas emocijas, taču pati uzkopšana ne vienmēr iepriecina. Galu galā tā prasa ne tikai laiku, bet dažkārt pat ievērojami patukšo maciņu. Tomēr mājas tīrības uzturēšana var būt arī vienkārša un lēta, ievērojot dažus vienkāršus principus. Pārtikas un ikdienas interneta preču veikals Barbora.lv dalās ar ieteikumiem, kā uzturēt tīrību, neiztērējot tam veselu bagātību.

Biežāk, bet lētāk

Vienkāršs, bet ne vienmēr viegli īstenojams padoms: mājokli jātīra biežāk! Ikdienas uzkopšana samazinās vajadzību pēc tīrīšanas līdzekļiem. Tiklīdz tiek pamanīti jauni traipi, tie nekavējoties jānotīra, kamēr tie nav paspējuši "iesūkties", jo citādi vēlāk var nepietikt ar mitru drānu vien, būs nepieciešami arī tīrīšanas līdzekļi.

Ikdienā sakārtošanai veltot 15-20 minūtes, var ietaupīt ne tikai tīrīšanas līdzekļus un naudu, bet arī laiku - nedēļas nogalē nebūs jāpavada vairākas stundas mājokļa ģenerāltīrīšanā.

Rūpīgi, bet ar prātu

Lai māja būtu mirdzoši tīra, nav nepieciešams pārmērīgi lietot tīrīšanas līdzekļus. Jāpievērš uzmanība tam, cik pilienu trauku mazgāšanas līdzekļa uzlej uz sūkļa, cik kausiņu veļas pulvera vai mīkstinātāja nonāk veļasmašīnā, cik reižu tiek izsmidzināts speciālais tīrīšanas līdzeklis, gatavojoties tīrīt mazo virtuves leti… Jāatceras: pārlieku liels tīrīšanas līdzekļu patēriņš nenodrošina spožāku rezultātu.

Dari pats

Lai gan īpašie tīrīšanas līdzekļi efektīvi palīdz noņemt piekaltušus netīrumus, ikdienas tīrības uzturēšanai var izmantot arī savus dabīgos un ekonomiski izdevīgos tīrīšanas līdzekļus.

Etiķa un ūdens šķīdums- šis sajaukums notīrīs ne tikai netīrumus, bet iznīcinās arī baktērijas. Pagatavošana: vienādās proporcijās sajauc pārtikas etiķskābi un ūdeni. Nedrīkst aizmirst šo pudeli marķēt un turēt bērniem nepieejamā vietā.

Citronskābe - lielisks līdzeklis sadzīves tehnikas tīrīšanai un dezinfekcijai. Vai nepieciešams atkaļķot tējkannu? Atliek vien uzvārīt ūdeni, kam pievieno citronskābi. Vai aktuāls ir jautājums, kā noņemt kaļķakmens nogulsnes veļas mašīnā? Jāievieno dažas tējkarotes citronskābes mazgāšanas līdzekļa nodalījumā, un jāieslēdz to uz 90-95 grādu mazgāšanas režīmu. Citronskābe dara brīnumus.

Jāizvēlas kvalitāte

Izvēlēties lētākos tīrīšanas līdzekļus nav labākais risinājums ilgtermiņa griezumā. Dažkārt, iegādājoties dārgākus, bet kvalitatīvākus produktus, tie kalpos ilgāk un būs efektīvāki - liela daudzuma vietā izmantosiet tikai dažus pilienus, lai sasniegtu vēlamo spodrību.

Līdzekļi, kas der visam

Mūsdienās veikalu plauktos var atrast dažādus specifiskus tīrīšanas līdzekļus - tekstilizstrādājumiem, grīdām, virtuves virsmām, traukiem, logiem, spoguļiem utt. Taču der padomāt, vai tiešām ir vērts iegādāties kaudzi dažādu tīrīšanas līdzekļu. Iespējams, pilnīgi pietiek ar vienu, bet universālāku.

Jāseko piedāvājumam

Sekojot līdzi e-veikalu piedāvājumam un dažādām akcijām, nepieciešamos tīrīšanas līdzekļus iespējams iegādāties ar pamatīgām atlaidēm, būtiski ietaupot.

"Šobrīd novērojam, ka pircēji intensīvāk kā iepriekš seko līdzi dažādām akcijām un īpašajiem piedāvājumiem. Atlaižu laikā sadzīves ķīmiju un tīrīšanas līdzekļus iegādājas divreiz vairāk klientu nekā ikdienā. Tāpat esam novērojuši, ka, izmantojot īpašos piedāvājumus, klienti iegādājas vairāk vienas un tās pašas preces vienības, piemēram, viena veļas pulvera iepakojuma vietā izvēloties divus," pārdošanas dinamikā dalās Barbora.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Informāciju sagatavoja Jēkabs Tutiņš, "Barbora" komunikācijas speciālists.

Noderīgi:

Kā iztīrīt mikroviļņu krāsni bez ķīmiskiem līdzekļiem

Kā piesaistīt veiksmi un labu enerģiju mājoklī

Kā pareizi organizēt lielo uzkopšanu


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...