Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā vieglāk palaist bērnu savā dzīvē ?

Ginta Ratniece, 1188 Play ekrānšāviņš

Ginta Ratniece, 1188 Play ekrānšāviņš

Lai notiktu veselīga personības attīstība, izšķiroši svarīga ir pakāpeniska atdalīšanās no vecākiem jeb separācija. Jo veiksmīgāk tā noris, jo lielāka iespēja, ka jaunam cilvēkam dzīvē viss būs kārtībā. Taču mūsu kultūrā vecākiem, un jo sevišķi mātēm, ir tieksme savus jau paaugušos bērnus turēt pie sevis, cik vien iespējams.

Kāpēc tā notiek un ko darīt, lai to mazinātu, raidījumā “Māmiņu klubs” skaidro psihoterapeite Ginta Ratniece.

“Mātēm ir dabas dots instinkts pasargāt savu mazuli, izveidot to mazo, jauko, drošo pasaulīti starp sevi un bērnu. Viss ir skaisti, tikai, ja cilvēks šajā pasaulītē uzkavējas pārāk ilgi, viņš pārstāj attīstīties.

Bērniem paaugoties, mammām būtu jāatceras, ka arī viņām pašām ir sava dzīve – savas intereses, hobiji, draugi, vīrs galu galā. Apsveicami ir arī iesaistīt bērna dzīvē citus cilvēkus – vecvecākus, auklīti. Tie jau būs solīši separācijas virzienā. Un, protams, arī tētiem ir ļoti nozīmīga loma atdalīšanās procesa norisē.

Jaunās māmiņas par saviem lolojumiem mēdz izjust neizskaidrojamu trauksmi. Kā to mazināt un pamazām sevi noskaņot uz to, ka šis cilvēciņš kādreiz aizies savā dzīvē, speciāliste skaidro šajā video!

Skatieties arī:

Santa Didžus - jo vairāk bērnu turēsi, jo vairāk viņš rausies prom

Aina Poiša - māciet bērniem piesardzību, nevis bailes

Vecāki, dodiet bērniem pozitīvus dzīves scenārijus - psiholoģes ieteikumi


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...