Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā vislabāk nomierināt raudošu zīdaini?

Evija Ridūze-Skujiņa, 1188 Play ekrānšāviņš

Evija Ridūze-Skujiņa, 1188 Play ekrānšāviņš

Mazuļa raudāšana, kurai grūti noteikt iemeslu, spēj vecākus novest tuvu izmisumam. To pat ļoti labi saprot raidījuma “Māmiņu klubs” vadītājas, tādēļ talkā šoreiz uzaicinājušas Dūlu apvienības pārstāvi Eviju Ridūzi-Skujiņu, kura paskaidro, kāpēc visdrīzāk zīdainis raud un kā viņam palīdzēt?

“Pirmajos dzīves mēnešos raudāšana ir gandrīz vai vienīgais iespējamais veids, kā mazulim sazināties ar ārpasauli, paust savas emocijas un vajadzības. Viņš vēl neko citu neprot – ne runāt, ne pats sakārtot sedziņu, pat ne apvelties. Smaidīšana un aktīvāka komunikācija pievienojas jau vēlāk.

Ja mazulis raud, viens no visbiežākajiem iemesliem ir – viņš jūtas izsalcis. Var būt arī citi pavisam vienkārši izskaidrojumi – slapjas autiņbiksītes, saģērbts pārāk biezi vai pārāk plāni. Bieži vien asaru iemesls, jo sevišķi vakaros, ir nogurums vai arī – šādi mazais izsaka vēlmi pēc kontakta, tuvības sajūtas, lai viņu paņem klēpī un samīļo.”

Lai nomierinātu raudošu mazuli, ļoti svarīgs ir pašas mammas miers. Taču saspringtajā ikdienas ritmā ne vienmēr ir viegli izpildāms nosacījums. Dūlas padomus, kā šādā situācijā māmiņai palīdzēt pašai sev, lai tālāk savu mieru nodotu bērniņam, atradīsit šajā video!

Skatieties arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...